Forum MyCorinthian


 Statystyki  FAQ  Regulamin  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zarejestruj się  Zaloguj się  Album


Poprzedni temat «» Następny temat
FAQ
Autor Wiadomość
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze
Wysłany: 04-12-2011, 18:32   FAQ

Ponieważ są rzeczy, które obecni i potencjalni nowi użytkownicy chcieliby wiedzieć, zamieszczam odpowiedzi na najczęściej zadawane i nasuwające się pytania. W części pierwszej są to pytania dotyczące funkcjonowania forum, w drugiej opiszę podstawowe rzeczy związane figurkami, żeby nie było kolejnych dziesiątek tematów typu "Gdzie znajdę w Polsce figurki?".

Oto najważniejsze pytania i odpowiedzi nt. funkcjonowania forum. Chciałbym, żeby każdy aktywny użytkownik zapoznał się z nimi.
Jakich zasad trzeba przestrzegać, aby nie zostać wyrzuconym z forum?
Właściwie jedyne zasady to: Regulamin(link w nagłówku) i zasady dobrego smaku. Warto stosować się też do zaleceń administratora i moderatorów, unikając w ten sposób konfliktów z nimi.
Czy ortografia i interpunkcja jest wymagana?
Tak. Tekst pisany bez znaków interpunkcyjnych i z wieloma błędami ortograficznymi lub literówkami jest bardzo nieczytelny i trudniej skupić się na sednie sprawy.
Które rangi są uprawnione do usuwania, edytowania postów, dodawania ostrzeżeń, upominania użytkowników?
Takie uprawnienia mają tylko członkowie grupy Zarząd Forum,. czyli Administrator i Moderatorzy.
Które grupy na forum uznaje się za najwyższe?
Na szczycie piramidy jest Administrator. Dopóki forum nie rozrośnie się do znacznie większych rozmiarów - będzie to jednoosobowa grupa. Druga ważna grupa to Moderatorzy, którzy również decydują o forum. Następnie są grupy, w których członkostwo pełni funkcję głównie honorową. Wypisując je od najważniejszej: ViP, TOP, Aktywny. Grupa Stara Gwardia to tylko dodatek, do którego większość użytkowników nie ma możliwości dołączenia.
Skoro osobami, które mają wpływ na ważne decyzje na forum, są admin i moderatorzy, to po co nam inne rangi?
Członkowie pozostałych grup mogą uczestniczyć w konkursach niedostępnych dla reszty, mają dostęp do dodatkowych kategorii oraz do niepublikowanych w innych miejscach materiałów.
Posty jednego użytkownika działają mi na nerwy, ale nie mam uprawnień do ukarania go. Co zrobić?
Należy użyć opcji zgłaszania postu(wykrzyknik w prawym górnym rogu postu) lub opisać swoje uwagi w temacie, w którym znajduje się jeden z "rażących" postów, jednak nie idziemy na wojnę - zamiast wyzwisk i krzyku opisz dokładnie, o co ci chodzi. W ten sposób zdziałasz więcej.
Czy mogę dostać bana za kumulację drobnych przewinień, np. stałe pisanie za krótkich postów, pisanie w sposób zbyt chaotyczny(bez przecinków, kropek i bez zachowania zasad pisowni)?
To trudne, ale da się.
Czy mogę powrócić na forum po otrzymaniu trzeciego ostrzeżenia?
Jeżeli ban nie jest za szczególne przewinienia, to tak, jednak z każdym razem będzie to coraz trudniejsze i powrót będzie zajmował coraz więcej czasu.
Mam pomysł dotyczący forum, ale nie mogę sam go wprowadzić. Co zrobić?
Skontaktuj się z jednym z członków zarządu i przedstaw mu swój pomysł lub przejdź do działu "Forum" i tam napisz to w jednym z istniejących tematów(wybierz najbardziej odpowiedni) lub załóż tam nowy wątek.
Czy jest szansa, żeby na forum były organizowane jakieś atrakcyjne konkursy?
Jest. W historii forum odbyło się ich już kilka i zwycięzcy zawsze byli zadowoleni z otrzymanych nagród.
Jak dostać się do grupy ViP, TOP lub Aktywny?
Wymagania są opisane w TYM MIEJSCU
W jaki sposób dowiem się, że dostałem nową Prywatną Wiadomość?
Jedyny sposób to podanie PRAWDZIWEGO adresu e-mail i zaznaczenie opcji powiadamiania o otrzymaniu wiadomości. Niestety, informacja o nadejściu wiadomości nie wyświetla się na stronie głównej forum. Dostaniesz odpowiednie powiadomienie e-mailem do kilku minut po nadejściu nowej Prywatnej Wiadomości. Możesz też sprawdzać skrzynkę w ciemno, np. raz w tygodniu, jednak pierwsza metoda jest pewniejsza.
Jak sprawdzić, czy wysłana Prywatna Wiadomość doszła do odbiorcy?
Nie sugeruj się tym, że czasem wyskoczy ci jakiś błąd. Wejdź po prostu do swojej skrzynki, sprawdź folder "Do Wysłania". Wiadomość będzie w tym folderze tak długo, aż adresat ją odczyta., potem trafi do folderu "Wysłane".
Czy podanie właściwego adresu e-mail jest konieczne?
Teoretycznie - nie, jednak w praktyce wiąże się z tym wiele ułatwień.
Kto może dodawać zdjęcia do Albumu, do którego jest odnośnik w nagłówku?
Takie uprawnienia ma każdy użytkownik. Jeżeli masz zdjęcie, które jest godne zaprezentowania - dodaj je tam.
Jak wkleić na forum filmik z YouTube?
Wystarczy skopiować kod wyświetlający się po kliknięciu "Udostępnij" i "Umieść" na stronie z filmem na YouTube(zaczynający się od "<iframe"), następnie napisać posta, w którym chcemy zamieścić ten filmik, używając pełnej odpowiedzi, a nie opcji "Szybka odpowiedź", wklejając w tym poście kod i odznaczyć zaznaczoną kratkę "Wyłącz HTML w tym poście" i wysłać napisany post.
_________________

Ostatnio zmieniony przez Maciex1995 30-01-2012, 14:00, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme blueBall created by Marczak

| | Darmowe fora | Reklama

ZOBACZ TEŻ: