Forum MyCorinthian


 Statystyki  FAQ  Regulamin  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zarejestruj się  Zaloguj się  Album


Poprzedni temat «» Następny temat
Poziom sędziowania na świecie
Autor Wiadomość
snajperxxx 
Srebrna podstawka


Ulubiona drużyna: AC Milan
Zbierasz od: zaczynam od stycznia 2012
Wiek: 36
Dołączył: 04 Sty 2012
Posty: 228
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 08-01-2012, 19:02   Poziom sędziowania na świecie

Takiego tematu chyba nie ma z tego co widzę...
Zatem go zakładam a mianowicie chodzi o to,że poziom sędziowania na świecie a szczególnie u nas w Europie gdzie mieszkamy i śledzimy różne ligi jest różne.
Sa spotkania w których sędziowie klasowej światy popełniają karygodne błędy, które wpływają nawet na wynik meczu. A jak wiadomo później to się może odbić na tabeli ligowej danej drużyny itp.
Oglądałem w życiu wiele meczy i różne sytuacje widziałem.
Czy według Was FIFA powinna wproadzić takie coś,aby sędziowie w sytuacjach kontrowersyjnych mieli wgląd ma powtórke telewizyjną???
Podam przykład znany dla Was wszystkich myślę z ostatnich Mistrzostw Świata gdzie Niemcy w 1/8 grali z Anglikami i przy stanie 2-1 nie uznali gola Angliką co napewno wpłynęło ja ich gre i cały wynik spotkania.Czy taki turniej jak Mistrzostwa Świata powinien wybaczać takie błędy i czekać na kolejne...
Co myślicie na ten temat?????
_________________
FORZA Milan !!!
 
 
 
REKLAMA 
Ojciec dyktator

Ulubiona drużyna: AC Milan
Zbierasz od: zaczynam od stycznia 2012
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Wysłany: 10-01-2012, 09:54   

 
 
 
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze
Wysłany: 10-01-2012, 09:54   

Ja chciałbym, żeby każdy z trenerów miał np. 3 razy w meczu możliwość poproszenia o powtórkę. Dzięki temu kontrowersyjne sytuacje byłyby wyjaśniane, ale nie byłoby przerywania gry, by zobaczyć, komu należy się rzut z autu. Wątpię, żeby sędziowie "przekręcali" drużynę po raz czwarty, kiedy już 3 razy dał się złapać na błędzie na niekorzyść klubu.

Błędy sędziowskie były i zawsze będą, dlatego uważam, że tego typu rozwiązanie jest potrzebne, a nie jest tylko jakimś wodotryskiem.
_________________

 
 
 
sycyljczyk 
Złota podstawka


Ulubiona drużyna: Real Madryt
Zbierasz od: Od niedawna
Wiek: 38
Dołączył: 12 Paź 2011
Posty: 262
Skąd: Ozimek
Wysłany: 10-01-2012, 13:05   

Gdy błąd sędziego pojawia się w meczu ligowym, to jeszcze idzie to przetrawić, ale gdy występuje np. w finale LM lub w meczu o awans i po ewidentym błędzie arbitra drużyna, która zasłużyła na awans odpada... jest to po prostu nie do przyjęcia.

Każdy chyba pamięta mecz Barcelona vs Chelsea ? :>
_________________

 
 
HugoL3 
Platyna

Ulubiona drużyna: Juventus
Zbierasz od: 2006
Wiek: 30
Dołączył: 31 Sty 2009
Posty: 956
Skąd: Warszawa
Wysłany: 10-01-2012, 15:56   

Ligi angielskiej nie jestem w stanie oglądać. Poziom sędziowania jest żenujący, wręcz odechciewa mi się włączać transmisję. Liga włoska pomimo swojego poziomu sprawia wrażenie produktu świetnie przygotowanego, rzadko się zdarza, żeby sytuacje totalnie wypaczały wynik meczu.

Czy powtórki wideo są w piłce nożnej potrzebne? Czemu nie. Jak to ma pomóc, ok. Ja osobiście nie widzę takiej możliwości i nie wierzę w to, że Blatter bądź Platini wesprą taką ideę, ale coś w kierunku zmian na lepsze wypadałoby zrobić.
_________________

 
 
 
snajperxxx 
Srebrna podstawka


Ulubiona drużyna: AC Milan
Zbierasz od: zaczynam od stycznia 2012
Wiek: 36
Dołączył: 04 Sty 2012
Posty: 228
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 11-01-2012, 21:58   

Dokładnie pasowałoby coś z tym zrobić...Nie wiem czy czasami nie było już propozycji właśnie o te powtórki,ale odmówili (choć nie jestem pewien,ale coś mi się obiło o uszy)...
sycylijczyk pewnie,że pamiętam ten mecz i sędziowanie Weba(sędzia nr1 w Polsce hehe). A tak ogólnie widziałem kilka filmików na necie z udziałem właśnie Barcelony w różnych meczach i sędziowanie w tych meczach było ewidentnie pod Barcelone (fajni Barcy się pewnie nie zgodzą) No ale to jest temat rzeka bo błędy były,są i będą choć mam nadzieję,że coś się w tym kierunku zrobi na plus...
I jak pisze sycylijczyk mecze o awanse lub o wysoką stawke typu Liga Mistrzów,Mistrzostwa Świata i Europy-takich błędów nie powinno być wogólę...A tak troche myśląc może te mecze poprostu były poustawiane-dużo ostatnio się o tym słyszało ponoć 300 spotkań w całej Europie było poustawianych z czego kilkanaście we Włoszech...Ale to już gadka na inny temat...
_________________
FORZA Milan !!!
 
 
 
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze
Wysłany: 12-01-2012, 09:52   

A pamiętacie Mundial 2002 i sędziowanie pod Koreę? Tam to dopiero były cyrki.

Nie wiem, czy pamiętacie, ale już raz w finale MŚ podjęto bardzo ważną decyzję na podstawie nagrania wideo - na MŚ w Niemczech sędzia ukarał Zinedine'a Zidana czerwoną kartką dopiero po analizie zapisu z kamer!
_________________

 
 
 
Adrianby 
ViP
Adrianby


Ulubiona drużyna: Wisła Kraków
Zbierasz od: 29 maja 2011 r.
Wiek: 28
Dołączył: 18 Maj 2011
Posty: 1228
Skąd: Kraków
Wysłany: 12-01-2012, 14:04   

snajperxxx- w tamtym meczu ( Chelsea- Barcelona) sędzią nie był Webb, lecz Tom Henning, norweski arbiter. Co do kamer to pomysł maćka jest świetny. Możliwość poproszenia trenera o trzy powtórki w meczu wydaje mi się bardzo dobry. Bo ciągłe sprawdzanie byłoby uciążliwe. Jednak trzeba pamiętać, że arbiter jest częścią boiska, częścią mecz- on również gra. Od niego może się piłka odbić i zmienić kierunek lotu itd. Arbitrzy popełniają błędy, ale pomyłki są częścią futbolu, bo gdyby nikt nie popełniał błędów ( bramkarze, napastnicy, trenerzy, arbitrzy) mecze kończyłyby się wynikiem 0-0, a tego chyba nie chcemy.
_________________

 
 
 
sycyljczyk 
Złota podstawka


Ulubiona drużyna: Real Madryt
Zbierasz od: Od niedawna
Wiek: 38
Dołączył: 12 Paź 2011
Posty: 262
Skąd: Ozimek
Wysłany: 13-01-2012, 11:27   

Bubul, to żaden argument, że arbiter jest częścią meczu...

Jak napastnik, obrońca, pomocnik, bramkarz czy też trener popełnią błędy to cierp drużyna, ale oni to robią na SWOJE konto, bo ktoś ich wystawił.

Na sędziego żadna drużyna nie ma wpływu i straszne jest gdy drużynie wystarczy np. 0-0 do awansu, cofa się i stara utrzymać wynik, cały mecz w biegu, staranie się itp. a na koniec arbiter nie zauważa ewidentnego faulu w polu karnym, po czym rywal biegnie z kontrą, sędzia nie zauważa metrowego spalonego i mecz kończy się 1-0....
_________________

 
 
snajperxxx 
Srebrna podstawka


Ulubiona drużyna: AC Milan
Zbierasz od: zaczynam od stycznia 2012
Wiek: 36
Dołączył: 04 Sty 2012
Posty: 228
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 17-01-2012, 19:17   

Bubul - masz rację byłem przekonany,że ten mecz sędziował Howard Webb-lecz się pomyliłem...Ale z drugiej strony angielski sędzia chyba nie mógłby i tak sędziować tego meczu bo grała angielska drużyna Chelsea Londyn chyba,że też się mylę...
Pomysł maćka jest ciekawy...Jak wiemy w tenisie jest taka opcja ,że każdy zawodnik może sobie poprosić o powtórkę wideo (nie wiem dokładnie ilę razy w meczu może prosić)...Jest to tzw. Hawk-Eye. To nazwa systemu, który przy pomocy sześciu kamer rozstawionych na korcie generuję komputerową powtórkę którą na telebimie zobaczą wszyscy zainteresowani.
Muszą coś zrobić w piłce z tymi powtórkami 2-3 sprawdzenia na cały mecz dla każdej z drużyn zmieniło by bardzo wiele...
_________________
FORZA Milan !!!
Ostatnio zmieniony przez snajperxxx 17-01-2012, 19:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze
Wysłany: 17-01-2012, 19:40   

W tenisie się sprawdza. W piłce nożnej też mogłoby się udać, ale jest ważny problem. Jak to zrobić, żeby małe kluby nie były pokrzywdzone? W najwyższych rozgrywkach zrobimy krok do przodu, a trochę niżej zostanie bagno. W naszej III lidze nadal będą niezłe przekręty, przez co ambitne i dobre drużyny nawet nie dostaną się tam, gdzie mają szansę na uczciwą grę. I jak tu rozwiązać taki kłopot? Przecież nie wszędzie są warunki, w małych wioskach chyba nie będą przewalali dziesiątek metrów przedłużaczy dla tego sędziowskiego telewizora. A nawet jeżeli będą, to... co, jeżeli spadnie deszcz :) ?
_________________

 
 
 
Adrianby 
ViP
Adrianby


Ulubiona drużyna: Wisła Kraków
Zbierasz od: 29 maja 2011 r.
Wiek: 28
Dołączył: 18 Maj 2011
Posty: 1228
Skąd: Kraków
Wysłany: 18-01-2012, 18:21   

Taki problem da się lepiej rozwiązać, niż przy używaniu przedłużaczy. Wystarczy, ze gdzieś na stadionie będzie jakieś, nawet małe pomieszczenie dla dodatkowych sędziów ( np. trzech), którzy będą oglądali mecz na telewizorach. Przy użyciu specjalnej techniki ich urządzenia sprawdzałyby natychmiastowo czy był spalony,a reakcje będzie jeszcze szybsza, gdy będzie przy tym 3 sędziów, a nie np. jeden. Potem wystarczy przez mikrofon sędziemu do ucha powiedzieć: " Był spalony" i on odgwizda spalonego.
_________________

 
 
 
snajperxxx 
Srebrna podstawka


Ulubiona drużyna: AC Milan
Zbierasz od: zaczynam od stycznia 2012
Wiek: 36
Dołączył: 04 Sty 2012
Posty: 228
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 21-01-2012, 00:13   

OK pomieszczenie może by się znalazło na co niektórych stadionach zespołów niższej klasy rozgrywkowej...Ale to są koszty a jak wiemy nasze kluby są biedne (nie mówię o Ekstraklasie)...
Nie wiem czy chodzi wam też o jeszcze niższe klasy rozgrywkowe jak np moja lokalna liga w województwie gdzie gra drużyna z mojego miasta Czarni Jasło (4 Liga)
http://www.90minut.pl/liga/0/liga5773.html dla zainteresowanych można luknąć...hihi
Bo to liga amatorska jest...I powiem wam ,że byłem raz na meczu Pucharu Polski (szczebel wojewódzki) gdzie okoliczna drużyna na wsi Liwocz Brzyska grała ze Stalą Sanok z 3 ligi, a że to rzut beretem od mego miasta pojechaliśmy z kumplami popatrzec na meczyk...I boisko było centralnie w szczerym polu. W koło boiska same pola uprawne...Chłop jeździł traktorem i orał sobie jakieś 5 metrów od nas pasły się krowy centralnie...0 miejsc siedzących...I tam chyba by nie było pomieszczenia dla sędziów hehe
PS. Był to najgorszy mecz w moim życiu. Po 1 Brzyska przegrała 8-0 haha(Stal Sanok ma kose z Jasłem),i między tymi polami staliśmy a taki był wiatr,że mało łba nie urwało i tak staliśmy 90 min...
_________________
FORZA Milan !!!
Ostatnio zmieniony przez snajperxxx 21-01-2012, 00:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Adrianby 
ViP
Adrianby


Ulubiona drużyna: Wisła Kraków
Zbierasz od: 29 maja 2011 r.
Wiek: 28
Dołączył: 18 Maj 2011
Posty: 1228
Skąd: Kraków
Wysłany: 21-01-2012, 22:02   

No dobrze, ale chyba lepiej wprowadzić tą zasadę tylko w najwyższych, zawodowych ligach piłkarskich,a amatorzy niech sobie radzą, jak sobie dotychczas zawodowcy radzili. Lepiej gdzieś wprowadzić tą aparaturę, niż nigdzie, tłumacząc tylko, że przecież wszędzie się nie da.
_________________

 
 
 
snajperxxx 
Srebrna podstawka


Ulubiona drużyna: AC Milan
Zbierasz od: zaczynam od stycznia 2012
Wiek: 36
Dołączył: 04 Sty 2012
Posty: 228
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 21-01-2012, 23:24   

Masz rację. Podałem tylko przykład taki...
Wiadomo amatorzy niech sobie grają jak grali. Ciekaw jest co czas pokaże...Czy to o czym piszemy kiedyś wejdzie w reali futbolu czy też nie.
_________________
FORZA Milan !!!
 
 
 
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze
Wysłany: 22-01-2012, 10:25   

Bubul - to jest argument, na który czekałem :) Można narzekać, że nie wszędzie się tak da, ale lepiej trochę niż wcale.
_________________

 
 
 
snajperxxx 
Srebrna podstawka


Ulubiona drużyna: AC Milan
Zbierasz od: zaczynam od stycznia 2012
Wiek: 36
Dołączył: 04 Sty 2012
Posty: 228
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 22-01-2012, 18:22   

A czy ja narzekam??

Snajperxxx- Maciek wypowiadał się niekoniecznie do ciebie. Mówił ogólnie o wprowadzeniu powtórek video. Do tego post nic nie wnoszący do tematu.

Bubul
_________________
FORZA Milan !!!
Ostatnio zmieniony przez Adrianby 22-01-2012, 18:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze
Wysłany: 15-12-2012, 15:19   

Obserwuję ten sezon Premiership i odnoszę wrażenie, że wszyscy jesteśmy w ukrytej kamerze.
WBA - Liverpool
2 karne dla gospodarzy w 3 minuty, oba za nura lub śmieszną sytuacje. Mecz kończy się wynikiem 3:0, Liverpool kończy w dziesiątkę.
Liverpool - ManU
W pierwszej połowie wylatuje Shelvey(od razu czerwona kartka, wcześniej nie był upomniany!) za sytuację, w której powinien po prostu zostać odgwizdany faul. Kiedy piłkarze ManU robią tak samo, sędzia raz gwiżdże, raz nie, ale nikogo nie odsyła. W drugiej połowie karny dla ManU za klasycznego nurka w "16"!
Meczu z Norwich nie roztrząsam - wygraliśmy, takie lub inne zmiany nic by nie dały
Liverpool - Sunderland
Przy stanie 0:0 Shelvey był faulowany w polu karnym. No dobra, pomyłka nie tak rażąca jak niektóre inne decyzje w tym sezonie, ale i tak błąd. Powinno być jeszcze parę wolnych, ale wolny to dużo mniejsza szansa na bramkę niż "11".
Everton - Liverpool
Suarez w ostatniej minucie strzela bramkę na 3:2, sędzia widzi spalonego, którego nie widział nawet David Moyes, manager Evertonu! Wszyscy byli zgodni, że powinien być gol, sędzia uznał inaczej. Znowu 2 pkt w plecy!

Nie jestem pewien, czy nie powinno być "jedenastki" dla nas w meczu z Arsenalem przy 0:1.
Na naszą korzyść sędzia mylił się w meczu z ManCity - ale nigdy tak rażąco jak w podanych wyżej meczach. Co ciekawe, w LE nie widziałem tylu kontrowersji.
Idąc dalej, Manchester United w wielu meczach dostawał pomoc od sędziów, jednak w derbach Manchesteru sędzia nie uznał w 100% prawidłowej bramki na 3:0, odgwizdując spalonego, którego absolutnie nie było. City po wolnym wyprowadza kontrę, zamieszanie w "16" United, gol, 2:1, emocje wracają.
Cazorla niedawno dostał karnego za najgorszego nurka w tym sezonie Premier League. Arsenal wygrał 2:0(nie wiem czy nie po 2 karnych, nie pamiętam teraz).

Płakać się chce, że ci panowie tak niszczą tak piękną ligę!
_________________

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme blueBall created by Marczak

| | Darmowe fora | Reklama

ZOBACZ TEŻ: