Forum MyCorinthian


 Statystyki  FAQ  Regulamin  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zarejestruj się  Zaloguj się  Album


Poprzedni temat «» Następny temat
Ligi europejskie
Autor Wiadomość
snajperxxx 
Srebrna podstawka


Ulubiona drużyna: AC Milan
Zbierasz od: zaczynam od stycznia 2012
Wiek: 36
Dołączył: 04 Sty 2012
Posty: 228
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 05-02-2012, 03:12   

Henry to jest ikona Arsenalu Londyn . Nie wiem po co odchodzi do Stanów, ale to już jego decyzja...
Strzelił chyba jeszcze z Leeds w Pucharze jak dobrze pamiętam...(a może to nie był Leeds-późno jest i słabo myśle)...
_________________
FORZA Milan !!!
 
 
 
REKLAMA 
Ojciec dyktator

Ulubiona drużyna: AC Milan
Zbierasz od: zaczynam od stycznia 2012
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Wysłany: 05-02-2012, 11:44   

 
 
 
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze
Wysłany: 05-02-2012, 11:44   

Dzisiaj i jutro w Premiership 2 szlagierowe mecze: Chelsea Londyn - Manchester United oraz Liverpool FC - Tottenham Hotspur . Na kogo stawiacie w tych meczach?

Zwycięstwa ManUtd i Liverpoolu zmniejszyłyby stratę The Reds do 4. miejsca do zaledwie 1 punktu... A na szczycie Manchester Utd i City znowu zrównałyby się punktami.
_________________

 
 
 
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze
Wysłany: 22-04-2012, 21:01   

Najwyższa pora na to pytanie: kto ma zostać mistrzem w każdej z najsilniejszych lig? Wpisujcie swoje typy i uzasadnienia.
Jak dla mnie:
Anglia: Manchester United ? W następnej kolejce derby i mecfz na szczycie, czyli Manchester City-Manchester United , to spotkanie powinno rozstrzygnąć o tytule. City ma lepszy bilans bramek, przy ewentualnym zwycięstwie jeszcze go poprawi, ale jeżeli nie wygrają na swoim stadionie z United - wtedy mistrzostwo zostanie przy czerwonej części Manchesteru. United może nie jest tak nabite gwiazdami, ale myślę, że City osiągnie swój szczyt dopiero w sezonie 12/13, kiedy wszystkie tryby już będą pracowały poprawnie.
Hiszpania: Real Madryt . Swoją dominację przypieczętowali zwycięstwem w klasyku z Barceloną. Nie przepadam za Realem, ale z przebiegu sezonu zdecydowanie zasłużyli na tytuł mistrzowski, w 34 meczach przegrali zaledwie 2, a tylko 4 zremisowali - co daje imponującą liczbę 28 zwycięstw, najwięcej wśród liczących się lig w Europie(jak na razie).
Włochy: Juventus Turyn . Cieszę się, że ten klub powraca do gry o najwyższe cele. Nie ma wielkich gwiazd i napastnika na 30 goli w sezonie(najlepszy Matri ma zaledwie 10 trafień!!!), ale kolektyw jest wystarczająco dobry, żeby osiągać sukcesy. Właśnie grają mecz z Romą - jeżeli zdobędą choć punkt, będą liderem. Potem mają stosunkowo łatwe mecze(jednak trzeba pamiętać, że Serie A to nieprzewidywalna liga), a Milan ma jeszcze derby z Interem - "na wyjeździe" :)
Niemcy: oczywiście Borussia Dortmund, tu już jest za późno na zmiany.
Francja: PSG? O tytule może zadecydować trzecie Lille, bo ma przed sobą mecze zarówno z liderem Montpellier, jak i z wiceliderem PSG. Myślę, że Montpellier nie wytrzyma presji i skończy sezon na drugim miejscu, a PSG doczeka się wreszcie sukcesów.
Holandia: Ajax Amsterdam. 6 pkt przewagi i 3 mecze do końca - ta drużyna już nie wypuści tytułu z rąk. Zasłużyli na drugie z rzędu mistrzostwo.
Rosja: Zenit Sankt Petersburg. Mają już pewną przewagę i chyba tylko kataklizm może im odebrać mistrzostwo - wystarczy zdobycie 1 punktu w ostatnich kolejkach.
_________________

 
 
 
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze
Wysłany: 12-04-2013, 13:43   

Tak monotonnego sezonu dawno nie mieliśmy. W Hiszpanii - Barcelona 13 pkt przed Realem Madryt , 16 przed Atletico . Anglia - United 12 pkt przed City , 19 przed Chelsea i Tottenhamem. W Niemczech Bayern już nawet teoretycznie nie może stracić pierwszego miejsca. Najbardziej wyrównana sytuacja jest w Serie A - Juventus na 7 meczów przed końcem ma "tylko" 9 punktów przewagi nad Napoli i skromne 13 nad Milanem.
Trzeba więc rzucić okiem na nieco słabsze ligi. We Francji nie ma ścisku w czołówce, w Portugalii szanse mają 2 zespoły - Benfica i Porto(4 pkt straty, 5 kolejek do końca). Jedynie w Holandii wygląda to ciekawie - Ajax, 3 pkt za nim PSV i Vitesse, punkt dalej jest jeszcze Feyenoord. Do rozegrania mają jeszcze po 5 meczów, może się wydarzyć dość dużo.
No ale błagam, to Holandia ma nam rekompensować nudę w Premier League, La Lidze, Serie A, Bundeslidze? NIE! Nowy sezonie, przybywaj szybko!
_________________

 
 
 
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze
Wysłany: 22-04-2013, 22:56   

Czemu nikt nic nie pisze w temacie, który powinien być najbardziej oblegany przez 365 dni w roku?
Padają ostateczne rozstrzygnięcia, a wy nic nie piszecie na ten temat.
W tej kolejce mistrzostwo zapewnił sobie Manchester United, a bardzo blisko jest już Juventus po wygranej 1:0 z Milanem - 11 pkt przewagi nad Napoli , 5 kolejek do końca.
Przy okazji, w tej kolejce rozstrzygnęła się chyba batalia o Złotego Buta w Anglii... Van Persie po hat-tricku wyszedł na prowadzenie, a Suarez wprawdzie strzelił 1 gola, ale jego pogoń będzie zapewne trochę utrudniona, jeżeli będzie jeszcze jakaś szansa na pogoń.
_________________

 
 
 
Gibbson 
Biała podstawka

Ulubiona drużyna: Arsenal
Zbierasz od: niedawna
Wiek: 36
Dołączył: 16 Paź 2012
Posty: 163
Skąd: Gdynia
Wysłany: 23-04-2013, 09:45   

To był najtańszy tytuł Manchester Untied - kupili go za 20mln - Robin van Persie. Sama drużyna nie zachwycała ale ogólnie ten sezonw BPL przeciętny.
_________________

 
 
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze
Wysłany: 12-05-2013, 18:47   

Relacje z ciekawszych wydarzeń w końcówce sezonu ciągle pojawiają się na naszej stronie Ponad Poprzeczką:
https://www.facebook.com/...566410826716248
Obejrzyjcie dzisiaj zaprezentowane video z Anglii, gdzie Almunia dokonuje cudu w 97. minucie i... resztę zobaczycie :) A wczoraj - wzmianki(lub bliższe spojrzenia) na Aston Villa - Chelsea, ManCity - Wigan i Porto - Benfica oraz wspomnienia ligi angielskiej sprzed paru lat.
_________________

 
 
 
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze
Wysłany: 15-12-2013, 22:32   

Już kilka miesięcy temu ruszył nowy sezon, a tu tak cicho?

W tej kolejce Manchester City po wyjątkowym meczu rozbił Arsenal 6:3, Liverpool zdemolował Tottenham na White Hart Lane aż 5:0, Sergio Ramos uciekł wszystkim "konkurentom" w wyścigu po rekord uzyskanych czerwonych kartek w karierze(osiemnasta!)... Trwa hit Napoli - Inter, gdzie do przerwy padło już 5 goli(5 różnych strzelców), a jutro szlagier Milan - AS Roma .
Dzieje się dużo, a wszyscy siedzą cichutko, jakby trwał jakiś sezon ogórkowy...

W tym sezonie najbardziej szokuje postawa Luisa Suareza - wszyscy wiedzieli, że jest dobry, ale on przechodzi sam siebie. W 11 meczach zdobył już 17 bramek. Wśród 19 przeciwnych drużyn w Premier League, tylko 8 strzeliło więcej goli(razem, jako drużyna) niż Urugwajczyk w pojedynkę, chociaż pierwsze 5 kolejek musiał przeczekać! W ostatnich 6 meczach trafił do siatki 11 razy. Na dodatek, ostatnio oprócz bramek notuje też asysty.
W Anglii układ sił w porównaniu z poprzednim sezonem jest mocno zaburzony. Manchester United gra przeciętnie(chociaż wydaje mi się, że otrząsnęli się trochę po cieniutkim starcie), Tottenham praktycznie nie strzela goli, nieco groźniejszy zrobił się za to Everton, nawet pomimo utraty managera. Wypożyczenie Lukaku to najlepsze, co im się przytrafiło na rynku transferowym w ostatnich latach :) Na dobre tory wraca też Newcastle , ale równie dobrze to może być tymczasowy przebłysk - jak w przypadku Southampton, które już zjechało z trzeciego miejsca na dziewiąte.
Manchester City i Chelsea mają pewnie wyższe oczekiwania, ale odpowiednio czwarte i trzecie miejsce to lokaty, które nie są nieprzyzwoite jak na te 2 drużyny. Powyżej oczekiwań gra para liderów - Liverpool i Arsenal . Liverpool tylko wzmocnił obronę, kupując Mignoleta na bramkę i Sakho na środek obrony, do tego biorąc Kolo Toure za darmo. Takie transfery jak Aspas, Moses, Ilori czy Luis Alberto nie okazały się realnymi wzmocnieniami, bo ci piłkarze grają bardzo mało. Dużo zawdzięczamy właśnie doskonałej formie Suareza, a wcześniej Sturridge'a. Z kolei Arsenal był jeszcze mniej aktywny. Wzmocnili skład chyba tylko Ozilem i wziętym za darmo Flaminim, ale to wystarczyło. Dobrze sezon zaczął Giroud, na wielką gwiazdę wyrósł Ramsey, obrona w ostatnich miesiącach spisywała się wystarczająco dobrze(mecz z City przemilczę, nie kopie się leżącego). Wenger zerwał ze swoimi dwiema istotnymi zasadami: zrobił naprawdę drogi transfer i przyjął piłkarzy dobrych już teraz, a nie dobrze rokujących. Od wielu lat miał nosa do młodzieży, ale ta młodzież przez 8 lat nie przywiozła do Londynu żadnego trofeum. No, pomijając Anelkę, który wzniósł kilka pucharów w barwach londyńskiej... Chelsea, a w młodości biegał w koszulce Kanonierów, podobnie Ashley Cole :)
W drugiej połowie grudnia czeka nas kilka interesujących meczów. Liverpool 26. grudnia gra z ManCity, a 29. grudnia - z Chelsea . To będą poważne sprawdziany. Jeżeli Suarez będzie w formie i będzie miał takie wsparcie jak dzisiaj(Henderson zagrał chyba mecz życia), to będzie dobrze :)
_________________

 
 
 
Gibbson 
Biała podstawka

Ulubiona drużyna: Arsenal
Zbierasz od: niedawna
Wiek: 36
Dołączył: 16 Paź 2012
Posty: 163
Skąd: Gdynia
Wysłany: 16-12-2013, 21:16   

Chyba chciałeś przywołać mnie do tablicy ;) . Wypowiem się na temat Arsenalu bo pozostałe ligi mnie nie interesują specjalnie. Nie nazwałbym tego tak jak Ty to ująłeś "leżącego się nie kopie" - to, że kanonierzy dostali 6 bramek nie wynika ze słabości defensywy a z taktyki którą przyszło im grać ostatnie 30 minut.
Warto również odnotować wielkie kontrowersje jakie miały miejsce podczas meczu - chociażby nieuznana bramka PRAWIDŁOWA zdobyta przez Giroud, 3 spalone gdzie zawodnik wychodził sam na sam - których nie było.
Dodatkowy fakt to Atkinson, który nie wziął kartek na mecz - brak czerwonej kartki dla Zabalety za ewidentną rękę w polu karnym, brak czerwonej kartki dla Yaya Toure za mega groźne wejście w nogi Giroud.
Osobiście jestem zbudowany postawą drużyny - podobała mi się zadziorność, to że poszli na wymiane ciosów, że grali do końca. City lubi przegrywać ze średniakami, poza tym kiepsko radzi sobie na wyjazdach - wszyscy wiemy, że mistrzostwa nie zdobywa się meczami na szczycie a ciułaniem punktów z tymi średniakami.
Co do Liverpoolu to prawdziwy rollercoster, potrafią przegrać z Southampton, Hull żeby ograć Tottenham , United. Forma Suareza nie jest dla mnie niespodzianką - mówiłem to przed sezonem aktualnie nie ma lepszego napastnika na świecie. Urugwajczyk jest dosłownie wszędzie rozgrywa, asystuje,strzela - prawdziwy koszmar dla obrońców. Mam nadzieję, że Wenger podejmie kolejną próbę wykupienia go z Liverpoolu i tym razem złoży ofertę nad którą Harry się zastanowi.

Wrzuce jeszcze screeny żebym nie był gołosłowny

1. Wejście Yaya Toure (gdyby nie szczęście Giroud - kontuzja pokrojuu Ramseya, Eduardo, dla mnie ewidentna czerwień )

http://www.101greatgoals....10.36.30-AM.png

2.Ręka Zabalety

http://www.101greatgoals....ty-handball.jpg

3. Spalone mam na FB więc przypuszczam, że widziałeś.
_________________

Ostatnio zmieniony przez Gibbson 16-12-2013, 21:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze
Wysłany: 16-12-2013, 22:45   

Strata 6 bramek w meczu i porażka w tak ważnym ligowym spotkaniu - tak, to jest leżąca drużyna. Nasz problem polega na tym, że zapewne ta drużyna się szybko pozbiera i pobiegnie dalej :)
Sędziowanie sędziowaniem, nie pierwszy raz się zdarza, że sędzia nie wyrzuca z boiska kogoś, komu się to zdecydowanie należało i ja też się wkurzam, kiedy przeciwnik powinien wylecieć, a gra dalej(jak chociażby Mirallas w derbach, który robił wślizg na wysokości kolan). Kiedy sędzia oprócz tego nie zalicza ci bramki, okrada z karnego itd., to masz prawo się wściekać. Nie przyjmuję za to jednego argumentu. Kiedy drużyna traci 6 bramek, to obrona MUSI ponieść przynajmniej część winy za taki stan rzeczy.

Cytat:
Mam nadzieję, że Wenger podejmie kolejną próbę wykupienia go z Liverpoolu i tym razem złoży ofertę nad którą Harry się zastanowi.


Chciałeś napisać Brendan :) ?

U nas największym problemem stała się linia pomocy i to w niej widzę przyczynę porażek z Hull czy Southampton. Allen wczoraj dał nam dużo, Henderson zagrał mecz życia, Sterling odwalił mnóstwo dobrej roboty na skrzydle itd., ale w tej formacji nie ma chyba jeszcze wystarczająco dobrej koncepcji. Moses się nie sprawdza, Alberto dostaje mało szans, Aspas nie podnosi się z ławki, Coutinho gra na skrzydle zamiast w środku. Chciałbym zobaczyć Aspasa i Sterlinga na skrzydłach, zostają 2 cofnięci i 1 ofensywny pomocnik. Mamy 5 środkowych pomocników na poziomie: Cou, Gerrard, Allen, Hendo i Alberto. Lucas jest bez formy, ale od biedy też może być. Niech oni grają zamiennie, Rodgers dawałby odpocząć tym, którzy potrzebują. Jeżeli Aspas przez pierwsze 45 minut zawodzi(może to nie przypadek, że ciągle siedzi), to wchodzi za niego jeszcze jeden środkowy i Coutinho niech wraca na skrzydło. A potem tydzień pracowania w Melwood nad kolejną koncepcją rozwiązania problemu :)
Oczywiście, po powrocie Sturridge'a to wszystko i tak się pozmienia.
_________________

 
 
 
Gibbson 
Biała podstawka

Ulubiona drużyna: Arsenal
Zbierasz od: niedawna
Wiek: 36
Dołączył: 16 Paź 2012
Posty: 163
Skąd: Gdynia
Wysłany: 18-12-2013, 07:59   

Nie mogę się z tym zgodzić niestety, tak jak mówie ostatnie bramki wynikały z taktyki nie ze słabości defensywy - błędy, błędami.
Chodziło mi oczywiście o Johna W.Henry'ego nie wiem czemu napisałem Harry:D
_________________

 
 
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze
Wysłany: 25-08-2014, 17:30   

Startuje nowy sezon, jak prognozy?
Ja obstawiam tak:
Hiszpania - Real
Anglia - Chelsea
Niemcy - Bayern
Włochy - Juventus
Francja - PSG

James i Kroos pociągnę grę Realu, a Barca straciła wiele ze swojego blasku. Atletico będzie trudnym przeciwnikiem, ale wróżę im walkę o 2. miejsce. Chelsea bardzo mocno się dozbroiła i będzie najgroźniejsza. Juventus ma nowego trenera i wydaje mi się, że jak przegrają, to nie ze względu na silną konkurencję, ale przez błędy Allegriego, który jest moim zdaniem dużo gorszym szkoleniowcem od swojego poprzednika. Dominacja Bayernu i PSG jest chyba oczywista, na dłuższą metę ciężko z nimi konkurować...
A wy jak typujecie?
_________________

 
 
 
Adrianby 
ViP
Adrianby


Ulubiona drużyna: Wisła Kraków
Zbierasz od: 29 maja 2011 r.
Wiek: 28
Dołączył: 18 Maj 2011
Posty: 1228
Skąd: Kraków
Wysłany: 25-08-2014, 21:50   

Weźmiecie mnie za wariata, ale wróżę Atletico obronę tytułu. Przed poprzednim sezonem też nikt by nie uwierzył. Starta Di Marii bedzie poważna, Real ma za duży kłopot bogactwa, który prędzej czy później nie wypali, piłkarze się nie zgrają, wybuchnie jakiś konflikt w szatni. A Atletico z Simeone nadal jest bardzo groźne.


Hiszpania - 1. Atletico 2. Real 3. Barcelona
Anglia - 1. Chelsea 2. City 3. Liverpool
Niemcy - 1. Bayern 2. Leverkusen 3. Borussia
Włochy - 1. Juventus 2. Milan 3. Fiorentina ;)
Francja - 1. PSG 2. Bordeaux 3. Monaco
Polska- 1. Legia 2. Wisła 3. Lech 4. Górnik 5. Lechia 6. Śląsk 7. Ruch 8. GKS Bełchatów 9. Pogoń 10. Łęczna 11. Jagiellonia 12. Podbeskidzie 13. Zawisza 14. Korona 15. Piast 16. Cracovia
_________________

Ostatnio zmieniony przez Adrianby 25-08-2014, 21:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme blueBall created by Marczak

| | Darmowe fora | Reklama

ZOBACZ TEŻ: