Forum MyCorinthian


 Statystyki  FAQ  Regulamin  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zarejestruj się  Zaloguj się  Album


Poprzedni temat «» Następny temat
Ekstraklasa
Autor Wiadomość
PrzemkoXVI 
Administrator
Stara Gwardia


Wiek: 30
Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 3147
Skąd: Willenberg
Wysłany: 30-05-2009, 20:16   

Pożyjemy - zobaczymy.
_________________
 
 
REKLAMA

Wysłany: 30-05-2009, 21:42   

 
 
elvis
[Usunięty]

Wysłany: 30-05-2009, 21:42   

zdziwię się i to bardzo jak Wisła zagra w lidze mistrzów.
 
 
PrzemkoXVI 
Administrator
Stara Gwardia


Wiek: 30
Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 3147
Skąd: Willenberg
Wysłany: 30-05-2009, 21:46   

No to dobrze nikt nie broni ci się dziwić. Wisła tak ma że zawsze na lepszego przeciwnika trafia - Real, Barca, Lazio. Może teraz sie uda.
_________________
 
 
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze
Wysłany: 30-05-2009, 22:04   

Śpiewajmy dzisiaj smutną pieśń,
O Górniku ona jest.
Na degradację nadszedł czas,
Pierwsza liga wita nas...
_____________________________________________________________

Piłkokopy po raz kolejny dali dupy i przegrali mecz 0:1. Co w całym meczu(i po nim) zasługuje na uwagę? Moim zdaniem głównie kibice, bo mecz z obu stron kiepski. Polonia zmieściła się w jednym sektorze(zwykle goście dostają u nas 2). bufor przesunięto z jednej strony na drugi sektor gości, a z drugiej strony prawie go nie było. Trójkolorowi siedzieli w sektorach, w których zazwyczaj jest strefa buforowa, a mimo to ścisk był jak cholera, a Polonia miała sporo miejsca. Nie było żadnej nieprzyjemnej wymiany zdań między Górnikiem a Polonią, każdy zajmował się sobą. Torcida w pierwszej połowie odpala trochę petard hukowych, naprawdę solidnych, jedna ląduje na murawie. Zdecydowanie bardziej słyszalna Torcida, ale patrząc na liczby, czy mogło być inaczej?
Znacznie "ciekawiej" było po meczu. Piłkarze, sztab szkoleniowy i sędziowie natychmiast uciekli do szatni, piłkarze zazwyczaj po kiepskim wyniku siadają albo wręcz kładą się na boisku. Tym razem zrobili to po straconej bramce(w samej końcówce, znowu takie frajerstwo!), a po meczu szybko do szatni i tyle. Kilka sekund po ostatnim gwizdku na płycie boiska pojawili się pierwsi kibice klubu z Zabrza , tratując po drodze kilka band reklamowych. Zaraz wracają, ale publika domaga się wyjścia piłkarzy na murawę. Krzyczą, że "albo wy do nas, albo my do was". Brak odpowiedzi wymusza drugą opcję. Ponowny "wjazd" na murawę. Oczywiście w akcji chce brać udział dużo osób, więc zaraz pod tunelem prowadzącym do szatni była jakaś awantura, z daleka widziałem jakieś drewniane krzesło albo małą drewnianą ławeczkę, taką jak w niektórym sporych budynkach jak np. uczelnia można często spotkać. Na murawie coraz gęściej od kibiców, ci najbardziej krewcy próbują dostać się do szatni, z tego co wiem - bez skutku. Po chwili interwencja policji kończy się ucieczką większości osób na sektory(jak widziałem tylko biegnących w moją stronę ludzi to nie wiedziałem, o co chodzi, ale tak zadupczali, że domyślałem się, że też trzeba wracać), jednak chwilę później boiska znowu bylo oblegane. Milicjanci wkraczają na murawę(jakieś 100 "chłopa" na moje oko), a wspomagają ich 2 armatki wodne, które jadą prawie przez całą bieżnię, by dojechać do sektorów Torcidy, które są obficie spryskiwane wodą. W kierunku armatek leci trochę plastikowych butelek, niektóre są półpełne, oraz kawałki ławeczek, na których zasiadają kibice, do tego trochę śmieci i malutkich kamyczków. W jednej armatce skończyła się chyba woda albo ciśnienie strasznie spadło, więc woda nie wylatywała z taką siłą, druga przestała "lać", ale nie wiem czemu. Kibice domagali się wejścia piłkarzy i śpiewali niemal żałobne pieśni, a policja mobilizowała się w tym czasie na murawie. Po kilku kolejnych minutach piłkarze weszli na boisko i wyrzucili w trybuny koszulki ze swoimi nazwiskami(w ramach przeprosin czy co?!?), młynowy skwitował to tak "Mam w domu 2 koszulki od piłkarzy Górnika - Michała Probierza i Jacka Wiśniewskiego. Od tej drużyny nie przyjmę. Nawet bym nie chciał". Piłkarze szczerze mówiąc pobiadolili dyplomatycznie i rozeszli się, jakąś żałobną mowę wygłosił prezes i wszystko miało być cacy. Ale niestety, nie jest.
Piłkarzom jakby nie chciało się biegać, to, co robił w drugiej połowie Szczot to już szczyt, gra jako ofensywny pomocnik lub napastnik, a regularnie stawał na wysokości Pazdana i Banasia. Nie chciało mu się biegać, ale o zmianę poprosić nie mógł. Korona by mu spadła z głowy, a wtedy co? Będzie się musiał po nią schylać? W życiu!
_________________

 
 
 
elvis
[Usunięty]

Wysłany: 30-05-2009, 22:05   

słyszałeś o reformie eliminacji do Ligi Mistrzów ?
 
 
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze
Wysłany: 22-07-2009, 20:28   

Mistrz Polski zawsze dostaje szansę gry w eliminacjach do LM. Zdarzało nam się cieszyć z awansu Wisły przy okazji dwumeczu z Panathinaikosem, bo długo wydawało się, że tym razem się uda. Niestety, nie udawało się. Łudziliśmy się, że Wisła może przejdzie Anderlecht. Niestety - nie przeszła. Cieszyliśmy się, bo choć wygrana Wisły nad Barceloną była symboliczna i nic nam nie dawała, to nawet najwięksi nie potrafili pokonać w tamtym sezonie BlauGrany. Dlatego teraz porażka Wisły z Levadią to gigantyczne rozczarowanie. Po takim blamażu wydaje się, że lepiej byłoby, żeby ktoś inny został mistrzem kraju. Szkoda, że została nim drużyna, która potem w europejskich pucharach odpadła, zanim zaczęła w nich tak na prawdę grać.
_________________

 
 
 
PrzemkoXVI 
Administrator
Stara Gwardia


Wiek: 30
Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 3147
Skąd: Willenberg
Wysłany: 30-07-2009, 09:56   

Nie ukrywając smutku powiem że Wisełka poprostu dała ciała. Przegrać z jakimś estońskim zespołem o którym wcześniej nawet nie słyszałem. Pawełek tak samo - dwie nogi wrośnięte w murawę. Ehh...
_________________
 
 
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze
Wysłany: 30-07-2009, 11:19   

Mazi napisał/a:
Przegrać z jakimś estońskim zespołem o którym wcześniej nawet nie słyszałem


Ten estoński zespół jest tak stary, jak Torcida - w tym roku obchodzi dziesięciolecie istnienia. Piękny jubileusz :!:
_________________

 
 
 
PrzemkoXVI 
Administrator
Stara Gwardia


Wiek: 30
Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 3147
Skąd: Willenberg
Wysłany: 30-07-2009, 12:24   

maciex1995 napisał/a:
dziesięciolecie istnienia

Tutaj nie widzę powodów do śmiechu. Każdy klub kiedyś został założony.
_________________
 
 
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze
Wysłany: 30-07-2009, 15:01   

Ale rzadko zdarza się, żeby w 10 lat stworzyć od zera(kompletnego zera, a nie ze średniej ekipy) silną drużynę. Okazuje się jednak, że to, co jest, okazało się za silne. A Levadia przegrała 0:1 albo 1:0(nie wiem, na czyim stadionie) w pierwszym meczu III rundy eliminacji z jakąś drużyną z Węgier.
_________________

 
 
 
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze
Wysłany: 14-05-2010, 18:54   

Już prawie wiemy, kto zostanie mistrzem Polski w sezonie 2009/2010. Lech, jeżeli wygra w Lubinie z Zagłębiem, nie będzie się już oglądał za siebie i będzie pewien, że to on zgarnia tytuł.
Przyznam, że cieszę się z takiego rozwiązania. W Kolejorzu moim zdaniem grają teraz lepsi piłkarze i występ klubu z Poznania w eliminacjach LM daje nam większe nadzieje na występ w fazie grupowej jakiegokolwiek polskiego zespołu. Wisła od paru lat jakoś mnie nie przekonuje i na arenie europejskiej pokazuje, że słusznie, bo to nie jest zbyt dobry zespół. Lech z kolei w Europie pokazał się bardzo dobrze, pokonując nawet wysoką przeszkodę, jaką była faza grupowa Ligi Europy. Może poznaniacy w końcu wprowadzą Polskę do Ligi Mistrzów!
_________________

 
 
 
PrzemkoXVI 
Administrator
Stara Gwardia


Wiek: 30
Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 3147
Skąd: Willenberg
Wysłany: 14-05-2010, 21:55   

Maciex1995 napisał/a:
Już prawie wiemy, kto zostanie mistrzem Polski w sezonie 2009/2010. Lech, jeżeli wygra w Lubinie z Zagłębiem, nie będzie się już oglądał za siebie i będzie pewien, że to on zgarnia tytuł.

Może popatrzmy na to z drugiej strony. Marek Bajor to trener Lubinian, a do niedawna zastępca Franciszka Smudy w Kolejorzu. Oprócz tego w Zagłębiu gra były zawodnik Lecha - Ilijan Micanski, który za bardzo nie był lubiany w Poznaniu (wypożyczenia odpowiednio do Korony i Odry). Tak więc - o ile piłkarzom z Lubina zechce się wygrać lub zremisować to tego dokonają.
Maciex1995 napisał/a:
W Kolejorzu moim zdaniem grają teraz lepsi piłkarze i występ klubu z Poznania w eliminacjach LM daje nam większe nadzieje na występ w fazie grupowej jakiegokolwiek polskiego zespołu.

Nie oszukujmy się, ani Lech, ani Wisła nie są w pełni przygotowane do gry na najwyższych szczeblach europejskich. Skoro tak już nacierasz na biedną Wisłę to wymień inny polski klub który pokonał Barcelonę? Powiem - nie był to przypadek. Oprócz silnej Barcelony, Krakowianie na swej drodze do LM trafiali m.in. na Lazio , Real itp. Drużyny te należą do najmocniejszych w Europie - po prostu niepowodzenie w losowaniu. Ale oddajmy komentarz czasowi - jutro o tą porę wszystko będzie jasne.
_________________
Ostatnio zmieniony przez PrzemkoXVI 14-05-2010, 21:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
HugoL3 
Platyna

Ulubiona drużyna: Juventus
Zbierasz od: 2006
Wiek: 30
Dołączył: 31 Sty 2009
Posty: 956
Skąd: Warszawa
Wysłany: 15-05-2010, 09:46   

Cytat:
jaką była faza grupowa Ligi Europy


Wówczas to był Puchar UEFA, ale to drobiazg.

Mazi1906 napisał/a:
Nie oszukujmy się, ani Lech, ani Wisła nie są w pełni przygotowane do gry na najwyższych szczeblach europejskich. Skoro tak już nacierasz na biedną Wisłę to wymień inny polski klub który pokonał Barcelonę? Powiem - nie był to przypadek.


Odnośnie pierwszego zdania, to moim zdaniem wystarczyłoby ściągnąć 2-3 klasowych graczy i z pewnością wtedy dla Lecha nie byłoby problemem awansować do fazy grupowej LM, czy nawet Ligi Europejskiej, jako pucharu pocieszenia. Debilizmem jest powoływać się na argument, że to Wisła jako jedyna pokonała Barcelonę. Przestańmy żyć historią, to było dawno i mamy to już za sobą. Nie ma sensu przywoływać wydarzeń sprzed dwóch lat, zresztą to było pyrrusowe zwycięstwo, gdyż piłkarze Barcelony wyraźnie sobie odpuścili mecz w Krakowie.

Mazi1906 napisał/a:
Oprócz silnej Barcelony, Krakowianie na swej drodze do LM trafiali m.in. na Lazio , Real itp. Drużyny te należą do najmocniejszych w Europie - po prostu niepowodzenie w losowaniu. Ale oddajmy komentarz czasowi - jutro o tą porę wszystko będzie jasne.


Nie ma wymówek. Wiadomo, Wisła nie ma szans z Barceloną, ale przecież o ile mnie pamięć nie myli, to z Realem przegrała niewielkim stosunkiem bramkowym. Wtedy nie było jeszcze tej przepaści jaka jest teraz. Przecież gdyby Wisła/Lech teraz wylosowali Real , to skończyłoby się przynajmniej na czwórce w plecy. Kiedyś, to Wisła pokonywała rywali na 4 z przodu, tak jak to było z Parmą, czy Schalke. My będziemy czekać jakieś 10 lat na podobny wyczyn w wykonaniu naszych krajowych drużyn.
_________________

 
 
 
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze
Wysłany: 15-05-2010, 12:01   

Lazio nie stanęło na drodze Wisły do LM! Tamten dwumecz był rozgrywany w Pucharze UEFA.

HugoL3 napisał/a:
Wiadomo, Wisła nie ma szans z Barceloną, ale przecież o ile mnie pamięć nie myli, to z Realem przegrała niewielkim stosunkiem bramkowym. Wtedy nie było jeszcze tej przepaści jaka jest teraz.


Z Realem było troszkę pechowe 0:2 w Krakowie i 3:1 w Madrycie, więc wynik dwumeczu - 5:1 dla Realu - pokazuje, gdzie nasze miejsce.

Mam nadzieję, że Lech sprzeda drogo Lewandowskiego, za te pieniądze wzmocni się solidnie i będziemy mogli emocjonować się jego meczami w Lidze Mistrzów.
_________________

 
 
 
Mateusz200 
Platyna


Ulubiona drużyna: Arsenal,Borussia Dortmund
Zbierasz od: 2007
Wiek: 25
Dołączył: 06 Lis 2009
Posty: 805
Skąd: małopolska
Wysłany: 16-05-2010, 09:03   

Już wszystko wiemy !Mistrzem Polski został Lech Poznań :!: :!: :!:
W europejskich pucharach zagrają Wisła Kraków i Ruch Chorzów.Z Ekstraklasą pożegnały się Odra Wodzisław i Piast Gliwice :D

Wyniki ostatniej kolejki:

Lech Poznań - Zagłębie Lubin 2:0
1:0 Kędziora sam.(22 min.)
2:0 Lewandowski (58 min.)

Korona Kielce - Ruch Chorzów 3:0
1:0,2:0 Tataj(33 min.,60 min.)
3:0 Pilarz(69 min. sam.)

Polonia Bytom - Polonia Warszawa 1:0
1:0 Telichowski (31 min.)

Wisła Kraków - Odra Wodzisław 1:1
1:0 Małecki (36min.)
1:1 Bueno(90+2 min.)

Ślask Wrocław - Arka Gdynia 2:1
0:1 Tshibamba(20 min.)
1:1 Pawelec (78 min.)
2:1 Soritović(84 min.)

legia Warszawa - GKS Bełchatów 2:2
1:0 Iwański (20 min.)
1:1 Zakrzewski (51min.)
1:2 Bartosiak(81 min.)
2:2 Iwański(84 min.)

Piast Gliwice - Cracovia 0:1
0:1 Ślusarski (90 + 1min.)

Lechia Gdańsk - Jagiellonia Białystok 2:0
1:0Wołąckiewicz(20 min.)
2:0 Buzała (82 min.)
_________________

Ostatnio zmieniony przez Mateusz200 16-05-2010, 09:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze
Wysłany: 01-06-2010, 19:13   

Lechowi gratuluję mistrzostwa, ale teraz zajmę się czymś dla mnie znacznie ważniejszym...
Po roku jeżdżenia do wsi typu Pruszków, Ząbki, Kluczbork wracamy na swoje miejsce!
Czasem trzeba zrobić krok w tył, żeby potem zrobić 2 kroki do przodu. :!:
Dzisiaj Trójkolorowi wygrali 1:0 w Ząbkach po golu byłego kadrowicza Tomasza Zahroskiego i niezależnie od wyników ostatniej kolejki, zapewnili sobie awans do piłkarskiej elity. Od paru miesięcy dobrze się dzieje w tym klubie, nareszcie znalazł się ktoś, kto umie to wszystko poukładać.
_________________

 
 
 
PrzemkoXVI 
Administrator
Stara Gwardia


Wiek: 30
Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 3147
Skąd: Willenberg
Wysłany: 06-06-2010, 17:01   

We wczorajszym hicie I ligi, Widzew pokonał w Łodzi zabrzański Górnik i to aż 3:0. Nie będę się rozpisywał za bardzo bo nie chcę nagrabić sobie u Maciexa :P . Oba zespoły zagrają w przyszłym sezonie w elicie.
_________________
 
 
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze
Wysłany: 06-08-2010, 11:08   

Dzisiaj start nowego sezonu Ekstraklasy.
Kto zostanie mistrzem?
Kto zagra w pucharach?
Jaka drużyna będzie największym zaskoczeniem?
Kto spadnie?
Który zawodnik zostanie królem strzelców?
Nie pytam już o odkrycie, bo ono musi być niespodziewane :)

Dobrze, że Górnik gra już dzisiaj, bo nie zniósłbym dłuższego czekania :D Mecz z Polonią W. o 20.00, ale na wcześniej też są przygotowane jakieś atrakcje.
Po weekendzie może będzie relacja z tego meczu.
_________________

 
 
 
PrzemkoXVI 
Administrator
Stara Gwardia


Wiek: 30
Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 3147
Skąd: Willenberg
Wysłany: 06-08-2010, 11:51   

No tak. Zawsze sobie tłumaczyłem, że gdy zacznie się nowy sezon, jednocześnie kończą się powoli wakacje. Uważam że górna część tabeli będzie wyglądała następująco (nie zważając na sympatię do klubów):
1) Wisła Kraków
2) Lech Poznań
3) Jagiellonia Białystok
4) Legia Warszawa
5) Widzew Łódź

Wisła, mimo że nie pokazała wysokiego poziomu gry we wczorajszym meczu, ma bardzo utalentowanych piłkarzy. Z graczy Wisły można ułożyć 2 jedenastki, które są bardzo silne. Lech Poznań również wykonał bardzo dobre ruchy transferowe. Pozyskani Joël Tshibamba oraz Artur Wichniarek będą decydować o losach Kolejorza w tym sezonie. Jaga jeszcze przed rozpoczęciem sezonu pokazała swoją wysoką klasę zdobywając Puchar i Superpuchar Polski. Klub ze stolicy także umocnił siłę dokonując genialnych transferów ale w/g mnie Legia zakończy na 4 pozycji. 5 lokatę przeznaczyłem dla beniaminka z Łodzi. Nie dlatego że akurat kibicuję Widzewowi, ale sądzę że ugrają coś w tym sezonie. Być może do tych pięciu miejsc będzie się przebijała Polonia Warszawa . W końcu pozyskali bardzo mocnych zawodników m.in. Artura Sobiecha czy Euzebiusza Smolarka. W dolnej części widziałbym Cracovię i Arkę :)
_________________
 
 
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze
Wysłany: 06-08-2010, 16:14   

Maciex1995 napisał/a:
Kto zostanie mistrzem?
Kto zagra w pucharach?
Jaka drużyna będzie największym zaskoczeniem?
Kto spadnie?

Mazi napisał/a:
1) Wisła Kraków
2) Lech Poznań
3) Jagiellonia Białystok
4) Legia Warszawa


Post miesiąca :mrgreen:

Nie wydaje mi się, żeby Jagiellonia była tak wysoko. Puchar Polski trafił do Białegostoku dlatego, że większość drużyn odpuszcza sobie te rozgrywki, a w Superpucharze zagrali rezerwowi Lecha. Ale z drugiej strony - może ktoś znowu zaskoczy w stylu Ruchu w zeszłym sezonie?
_________________

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme blueBall created by Marczak

| | Darmowe fora | Reklama

ZOBACZ TEŻ: