Forum MyCorinthian


 Statystyki  FAQ  Regulamin  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zarejestruj się  Zaloguj się  Album


Poprzedni temat «» Następny temat
Derby i mecze na szczycie
Autor Wiadomość
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze
Wysłany: 29-11-2009, 15:02   Derby i mecze na szczycie

Temat o najważniejszych meczach w ligach europejskich. Rozmawiamy tu o spotkaniach, które elektryzują mnóstwo osób, jak np. Everton Liverpool - Liverpool FC albo FC Barcelona - Real Madryt , które odbywają się w ten weekend.

Właśnie trwają derby Liverpoolu. LFC prowadzi na Goodison Park 1:0 po strzale Javiera Mascherano. Jestem bardzo ciekawy, jak się skończy to spotkanie, ale niestety, trzeba jeszcze zaczekać :)
_________________

 
 
 
REKLAMA 

Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Dołączył: 06 Lis 2009
Posty: 805
Wysłany: 29-11-2009, 18:37   

_________________

 
 
 
Mateusz200 
Platyna


Ulubiona drużyna: Arsenal,Borussia Dortmund
Zbierasz od: 2007
Wiek: 25
Dołączył: 06 Lis 2009
Posty: 805
Skąd: małopolska
Wysłany: 29-11-2009, 18:37   

dzisiaj trwają też inne derby:

Arsenal-Chelsea 0:2

i później GRAN DERBI EUROPA Barcelona -Real
_________________

 
 
 
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze
Wysłany: 29-11-2009, 21:12   

Everton Liverpool - Liverpool FC - 0:2 :!: Gole: Mascherano i Kuyt
Arsenal Londyn - Chelsea Londyn - 0:3 :Oo: Drogba 2, Vermaelen samob.
FC Barcelona - Real Madryt - 1:0; Ibrahimovic
_________________

 
 
 
HugoL3 
Platyna

Ulubiona drużyna: Juventus
Zbierasz od: 2006
Wiek: 30
Dołączył: 31 Sty 2009
Posty: 956
Skąd: Warszawa
Wysłany: 30-11-2009, 17:07   

Mateusz200 napisał/a:
GRAN DERBI EUROPA


Kolejna ofiara głupoty ludzkiej. Gdzie ty kurwa w meczach pomiedzy Madrytem, a Barceloną, możesz mieć powiązania, by nazywać ten mecz "derby europy"?!?!?! Przecież to kretynizm największego kalibru, krew mnie zalewa gdy widze takie durnoty. Gdybym miał scyzoryk to chyba otworzyłby mi się w kieszeni...

W sobote Derby Italii!
_________________

 
 
 
Kuba_Wisla 
Czerwona Podstawka
Wiślak


Ulubiona drużyna: Wisła Kraków
Zbierasz od: nie zbieram
Wiek: 30
Dołączył: 28 Lip 2009
Posty: 40
Skąd: Reymonta 22
Ostrzeżeń:
 2/3/5
Wysłany: 30-11-2009, 19:18   

nie rozumiesz ze tak sie mowi potocznie ze mecz barca : real i to sa derby europy??!! Nie musisz zaraz kazdego krytykowac. Popostu w swiecie futbolu ten mecz jest nazywany GRAN DERBI EUROPA i nie masz co sie klucic. Powiazan nie ma miedzy tymi druzynami poza tym ze sa z jednego panstwa i leza na tym samym kontynencie, ale ten mecz ma takie miano wiec nie pierdol o niby "ofiarach glupoty ludzkiej".
_________________
Wisla Krakow
 
 
 
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze
Wysłany: 01-12-2009, 18:17   

A więc te całe super Wielkie Derby Europy nie były takie porywające, jak w poprzednich sezonach. Na boisku 2 najlepszych graczy świata, a żaden z nich nie imponował wysoką formą, rozstrzygnął gol rezerwowego, kibice zwycięskiego klubu w głosowaniu na najważniejszego gracza meczu wybrali obrońcę, choć w wielkich spotkaniach najbardziej powinni zachwycać napastnicy i ofensywni pomocnicy, ewentualnie bramkarze.
Ja też nie lubię tego typu określeń, żadne to derby, ewentualnie jeżeli zagrają ze sobą w europejskich pucharach. Już kiedyś na jakimś forum opisywałem ten problem, jeden z userów nawet to chyba czytał... Równie dobrze Derbami Europy może być mecz GKS Katowice - MKS Kluczbork albo Polonia Warszawa - Lechia Gdańsk; przecież w tym przypadku również obie drużyny są drużynami europejskimi... A więc Derby Europy są rozgrywane co kolejkę ligową i to w ogromnej liczbie :P
_________________

 
 
 
HugoL3 
Platyna

Ulubiona drużyna: Juventus
Zbierasz od: 2006
Wiek: 30
Dołączył: 31 Sty 2009
Posty: 956
Skąd: Warszawa
Wysłany: 01-12-2009, 19:23   

Kuba_Wisla napisał/a:
nie rozumiesz ze tak sie mowi potocznie ze mecz barca : real i to sa derby europy??!!


Nie ma czegoś takiego! Potocznie to ja tak moge mówić na mecze Juve z Interem i to także będzie błąd!

Dla mnie derby europy to są mecze typu: Juventus - Barca, Manchester - Real itd. To są derby europy...
_________________

 
 
 
Kuba_Wisla 
Czerwona Podstawka
Wiślak


Ulubiona drużyna: Wisła Kraków
Zbierasz od: nie zbieram
Wiek: 30
Dołączył: 28 Lip 2009
Posty: 40
Skąd: Reymonta 22
Ostrzeżeń:
 2/3/5
Wysłany: 01-12-2009, 21:44   

Boze ale tak mowia i w telewizji i pisza w necie itp. na ten mecz wiec nie wiem czemu naskoczyles tak na Mateusza ze nazwal ten mecz gran derbi europa i nazwales go "ofiara glupoty ludzkiej"?? Troche kultury czlowieku, tez dla mnie to nie powinno sie tak nazywac, ale tak sie przyjelo w swiecie futbolu i dla mnie nie ma roznicy czy ktos nazwie to gran derbi europa czy jakos inaczej bo i tak wiem o co chodzi wiec powtarzam ze masz troche racji ale przydalo by Ci sie troche wiecej kultury i szacunku dla osoby z ktora prowadzisz rozmowe na forum, bo kazdy ma swoje zdanie, swoje poglady i moze tak samo jak i Ty mowic o tym otwarcie.
_________________
Wisla Krakow
 
 
 
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze
Wysłany: 01-12-2009, 22:55   

Kuba_Wisla napisał/a:
Boze ale tak mowia i w telewizji i pisza w necie itp. na ten mecz


I tu właśnie tkwi problem. Media bez konkretnej przyczyny nazywają ten mecz w idiotyczny sposób, a ludzie bezmyślnie powtarzają. I o to właśnie chodzi, żeby pomyśleć samemu, a nie powtarzać głupoty po dziennikarzynach.
_________________

 
 
 
HugoL3 
Platyna

Ulubiona drużyna: Juventus
Zbierasz od: 2006
Wiek: 30
Dołączył: 31 Sty 2009
Posty: 956
Skąd: Warszawa
Wysłany: 02-12-2009, 08:20   

Kuba_Wisla napisał/a:
Boze ale tak mowia i w telewizji i pisza w necie itp. na ten mecz wiec nie wiem czemu naskoczyles tak na Mateusza ze nazwal ten mecz gran derbi europa i nazwales go "ofiara glupoty ludzkiej"??


Sam sobie w tej chwili odpowiedziałeś. Tępaki z telewizji i gazet mają tak ograniczone słownictwo, więc musieli sobie akurat ten mecz nazwać derby europy... dla mnie jest to po prostu żenujące.

Wiesz, Kuba może faktycznie mnie poniosło, ale po prostu wpienia mnie za każym razem to określenie. Przecież równie dobrze można by tak nazwać mecze Arsenalu z Machesterem... Cóż, następnym razem policzę do 10 zanim zdecyduje się wysłać posta.
_________________

 
 
 
Gracjan 
Platyna


Ulubiona drużyna: SKY SPORT hehe
Zbierasz od: 2007
Wiek: 35
Dołączył: 29 Sie 2010
Posty: 760
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: 19-09-2010, 19:28   

dzisiaj w meczu na szczycie w derbach zagłebia ruhry SHALKE - BVB Lewandowski strzelil swoja pierwsza bramke w bundeslidze :)
_________________

 
 
Gracjan 
Platyna


Ulubiona drużyna: SKY SPORT hehe
Zbierasz od: 2007
Wiek: 35
Dołączył: 29 Sie 2010
Posty: 760
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: 24-10-2010, 16:28   

Dzisiaj w Holenderskiej lidze odbył sie mecz PSV - Feyenoord tym ktorzy go nie ogladali zdradze ze mecz skonczyl sie wynikiem 10-0 dla PSV...osobiście mecz ogladalem na bet365.com i musze poowiedziec ze Feyenoord do 34 min grał niezle i wtedy K. Leerdam(Feyenoord) dostał czerwona kartke i sie zaczelo wielkie strzelanie PSV :) oto lista strzelców :
25' [1 - 0] J. Reis
39' [2 - 0] I. Afellay
47' [3 - 0] J. Reis
49' [4 - 0] O. Toivonen
55' [5 - 0] J. Lens
59' [6 - 0] J. Reis
62' [7 - 0] B. Dzsudzsak
69' [8 - 0] O. Engelaar
77' [9 - 0] B. Dzsudzsak (karny)
87' [10 - 0] J. Lens

PS zobaczyc miny prezesów i bramkarza Feynordu po straconej 10 bramce-BEZCENNE:)
_________________

 
 
Gracjan 
Platyna


Ulubiona drużyna: SKY SPORT hehe
Zbierasz od: 2007
Wiek: 35
Dołączył: 29 Sie 2010
Posty: 760
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: 29-11-2010, 00:31   

To już dzis oczy całego piłkarskiego świata beda skierowane w kierunku Camp Nou w Barcelonie.Prawdziwym fanom piłki nożnej nie trzeba chyba duzo mowic co sie bedzie odbywac na stadionie Barcy o godzinie 21:00.Wielka myśl trenerska The Special One i jego gwiazdy spotkaja sie w najgoretszych derbach europy czyli Barca - Real.Zapraszam do dyskusji i spekulacji ja osobiscie jestem za Realem i obstawiam wynik 2-1 dla "Królewskich" nie wiem jak wy ale ja ten mecz na pewno obejrze...
_________________

 
 
HugoL3 
Platyna

Ulubiona drużyna: Juventus
Zbierasz od: 2006
Wiek: 30
Dołączył: 31 Sty 2009
Posty: 956
Skąd: Warszawa
Wysłany: 29-11-2010, 09:23   

Ja na pewno meczu nie obejrzę, bo nie traktuje go jako czegoś niezwykłego. Po prostu, spotkanie pomiędzy dwiema drużynami walczące o mistrza w kraju, coś w rodzaju Derby Hiszpanii i nic więcej. Nie lubię obu drużyn, bez znaczenia dla mnie kto wygra. Typuję remis 1:1.
_________________

 
 
 
ketjow10 
Platyna
microstars fan :)

Ulubiona drużyna: Chelsea
Zbierasz od: wakacje 2005
Wiek: 27
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 920
Skąd: Włocławek
Wysłany: 02-12-2010, 18:10   

HugoL3 trochę się pomyliłeś ;p Ja osobiście oglądałem cały mecz ,który był bardzo emocjonujący, mimo tego ,że piłkarze Realu nie wymienili chyba 3 podań pod rządu ani razu. Koncertowa gra Barcy bardzo mi się podobała, podobnie refleksja jedengo z komentatorów Canal+ - "Jose Mourinho nauczył swoich podopiecznych wszystkiego ,poza przegrywanie"
_________________

 
 
 
Gracjan 
Platyna


Ulubiona drużyna: SKY SPORT hehe
Zbierasz od: 2007
Wiek: 35
Dołączył: 29 Sie 2010
Posty: 760
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: 04-01-2011, 00:02   

Moze nie był to mecz na szczycie tak jak jest w temacie ale nie bede specjalnie zkladal nowego tematu opisze tutaj ten mecz bo jest co opisywac:D chodzi mi o mecz ktory odbyl sie dzis mianowicie Getafe - Real Madryt mecz zakonczyl sie zwyciestwem królewskich 3-2. w meczu bylo wszystko zaczynajac od pieciu bramek po czerwona kartke i rzut karny jednak najwiekszym smaczkiem bylo to ze w koncu wystapil KAKA w sumie od 75 minuty ale wszedl i pokazal ze dalej ma klase i powrot do optymalnej formy to tylko kwestia czasu...pozostaje czekac i obserwowac dalsze wyczyny ekipy królewskich bo jak dla mnie sa pretendentem do wielu trofeow w tym sezonie...
_________________

Ostatnio zmieniony przez Gracjan 04-01-2011, 00:07, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
HugoL3 
Platyna

Ulubiona drużyna: Juventus
Zbierasz od: 2006
Wiek: 30
Dołączył: 31 Sty 2009
Posty: 956
Skąd: Warszawa
Wysłany: 12-02-2011, 12:35   

Dzisiaj Derby Manchesteru, jutro Derby Italia... Szykuje się ciekawy weekend.
_________________

 
 
 
PrzemkoXVI 
Administrator
Stara Gwardia


Wiek: 30
Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 3147
Skąd: Willenberg
Wysłany: 12-02-2011, 15:50   

Właśnie, dlaczego mecze Juve z Interem określa się mianem Derby d'Italia? Z tego co mi wiadomo to jest to określające meczu między dwiema drużynami które nigdy nie grały w rozgrywkach niższej klasy niż Serie A (Juve i Inter ). Przecież nie tak dawno w sezonie 2006/2007 Juventus był w Serie B za udział w Calciopoli.
_________________
 
 
Gracjan 
Platyna


Ulubiona drużyna: SKY SPORT hehe
Zbierasz od: 2007
Wiek: 35
Dołączył: 29 Sie 2010
Posty: 760
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: 12-02-2011, 19:20   

Derbowe spotkanie jest meczem druzyn z tego samego mista no ale jak sa wielkie derby hiszpani (barca - real) to czemu nie wloch ale i tak wedlug mnie bardziej prestizowe mecze we wloszech to Milan - Inter...
_________________

Ostatnio zmieniony przez Gracjan 12-02-2011, 19:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze
Wysłany: 12-02-2011, 22:06   

Dla jednego większy prestiż to Milan -Inter, dla drugiego Lazio -Roma, a jeszcze inny wybierze Juve-Inter. U nas takie mecze jak Juventus - Inter nazywa się po prostu klasykami i tu też mamy rozbieżności: część kibiców najbardziej nakręca się na mecze derbowe z drużyną z tego samego miasta, jak Wisła-Cracovia i Legia -Polonia lub derby z rywalem z miasta leżącego w bardzo niewielkiej odległości(Górnik-Ruch, Ruch-GieKSa, Arka-Lechia), ale inni za najważniejsze mecze uważają takie spotkania jak Wisła-Legia, Wisła-Lech czy Widzew-Legia. No i część kibiców u nas stawia na "mecze przyjaźni"(Wisła-Śląsk, Górnik-GKS, Lech-Cracovia). Za każdym razem jednak mecze z bardzo prestiżowymi rywalami wzbudzają podwyższone ciśnienie, więc nie ma co się sprzeczać, który hit istotniejszy. Każdy trzeba przeżyć na swój sposób.

Przy okazji klasyków. Telewizje sportowe w Europie zacierają ręce - Barcelona i Real mają dodatkowe Gran Derbi i szansę na 2 powtórki w LM. Każdy taki mecz to bardzo duża gotówka dla telewizji transmitujących spotkanie... Oby o naszych ligowych hitach nigdy nie myślano głównie w takich kategoriach :!:
_________________

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme blueBall created by Marczak

| | Darmowe fora | Reklama

ZOBACZ TEŻ: