Forum MyCorinthian


 Statystyki  FAQ  Regulamin  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zarejestruj się  Zaloguj się  Album


Poprzedni temat «» Następny temat
Euro 2012: znane detale losowania
Autor Wiadomość
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze
Wysłany: 26-01-2010, 18:06   Euro 2012: znane detale losowania

Około 45 minut potrwa ceremonia losowania grup eliminacji piłkarskich mistrzostw Europy 2012 roku, która odbędzie się 7 lutego w Sali Kongresowej warszawskiego Pałacu Kultury i Nauki. Mistrzem ceremonii będzie sekretarz generalny UEFA Gianni Infantino, a uroczystość, którą na żywo zobaczy 900 osób, uświetni zespół Audiofeels.
"Zaplanowaliśmy bardzo zwięzłą ceremonią, bez zbędnych akcentów. Potrwa tylko 45 minut. W losowaniu wezmą udział ambasadorowie Euro 2012 z Polski i Ukrainy, Zbigniew Boniek, Andrzej Szarmach, Andrij Szewczenko i Oleg Błochin. Oni będą "sierotkami", odpowiedzialnymi za przydział drużyn do poszczególnych grup" - powiedział dyrektor turnieju Euro 2012 w Polsce, Adam Olkowicz.

"Gospodarzem będzie oczywiście z racji swojej funkcji prezydent UEFA Michel Platini, ale pieczę nad całością sprawuje Gianni Infantino. Mamy przewidziany czas na przerywnik muzyczny, którym będzie polski zespół" - dodał.
Jak się dowiedziała ze źródeł w UEFA, tym zespołem będzie Audiofeels. Poznańska grupa została założona w 2007 roku, niedawno ukazała się jej debiutancka płyta. Zespół, złożony z dziewięciu członków, wykonuje utwory m.in. Michaela Jacksona i Bee Gees.

Na uroczystość, która rozpocznie się w samo południe, zaproszono m.in. prezydentów i premierów obu krajów, a także prezydentów miast-gospodarzy Euro 2012. Poza tym wezmą w niej udział przedstawiciele 53 europejskich federacji piłkarskich (po pięć osób), sponsorów i zaproszeni goście. W sumie ok. 900 osób. Wieczorem odbędzie się uroczysta kolacja z udziałem 600 osób.

Przedstawiciele Pałacu Kultury i Nauki zapewniają, że będą gotowi do ceremonii losowania. "Nie czujemy tremy, choć na pewno jest to dla nas wyzwanie. Mogę jednak zapewnić, że tego typu przedsięwzięcia nie są dla nas niczym nowym. W ubiegłym roku organizowaliśmy cztery wielkie kongresy międzynarodowe, niektóre trwały tydzień, z wielkimi sesjami plenarnymi na kilka tysięcy osób" - powiedziała rzeczniczka prasowa PKiN Ewelina Dudziak.

"Nie obawiamy się szczególnych wymagań ze strony UEFA, jesteśmy na wszystko przygotowani. Wielki telebim? To żadna nowość, przecież organizowaliśmy już gale podsumowujące sportowe plebiscyty. Kłopotem nie będzie również akustyka, gdyż często gościmy sławy światowej muzyki" - dodała.

Większość szczegółów wynajęcia Sali Kongresowej przez spółkę Euro 2012 Polska jest objęta tajemnicą.

"Mogę tylko ujawnić, że umowa najmu Sali Kongresowej obowiązuje od 1 lutego. Robimy wszystko, by całość była zapięta na ostatni guzik. Mam na myśli również sprawę parkingów. Wynajmiemy w tym celu dużą część Placu Defilad" - podkreślił rzecznik prasowy spółki Euro 2012 Polska Juliusz Głuski.



Źródło: Onet
_________________

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme blueBall created by Marczak

| | Darmowe fora | Reklama

ZOBACZ TEŻ: