Forum MyCorinthian


 Statystyki  FAQ  Regulamin  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zarejestruj się  Zaloguj się  Album


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Maciex1995
28-07-2010, 19:54
Ożywienie - możliwe? Chyba tak...
Autor Wiadomość
PrzemkoXVI 
Administrator
Stara Gwardia


Wiek: 30
Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 3147
Skąd: Willenberg
Wysłany: 26-01-2010, 23:40   Ożywienie - możliwe? Chyba tak...

Jest okres ferii zimowych. Pewnie wszyscy chcecie aby nasze forum nagle ożyło. Otóż moim zdaniem jest to możliwe! Trzeba tylko to załatwić sprawnie i zespołowo.

Chyba nikomu nie przeszkadzałoby powysyłać kilka zaproszeń do swoich znajomych oraz do byłych lub obecnych kolekcjonerów z CorinthianPolska? Patrzę codziennie na allegro i widzę że ludzie licytują różne figurki i to za bajeczne kwoty. Widać gdzieś w kraju Wisły i Odry żyją kolekcjonerzy którzy chcą mieć jakąś tam kolekcję. Jeżeli macie troszeczkę wolnego czasu - powysyłajcie zaproszenia do własnych znajomych, do ludzi z CorinthianPolska oraz do kolekcjonerów z allegro. Przykładowo jeżeli do jakiegoś kolekcjonera z CorinthianPolska napisałyby ok. 3 osoby to w końcu ta osoba zawitałaby w nasze skromne progi. Jeszcze nie tak dawno naszła mnie myśl żeby zostawić kolekcjonerstwo i odłożyć w je kącik pamięci. Jednak za dużo serca włożyłem w figurki. Nie zmarnujmy tego forum - dajmy o sobie znać! Jutro wyjeżdżam na kilka godzin do rodziny ale gdy wrócę chciałbym widzieć nowych użytkowników na forum - może akurat!!! Sam również pozapraszam kilku kolekcjonerów.

To może wypalić!!! Tylko dajmy o sobie znać starej gwardii oraz nowym, którzy mogą nawet nie wiedzieć o istnieniu forum MyCorinthian.

Dalej - gdyby już udało nam się ożywić MyCorinthian, powinniśmy rozmawiać bardziej szczegółowo, nie o całej serii, lecz np. o jednej figurce (np. o Żurawskim). Więcej tematów które mogą zainteresować - większa aktywność. Pewnie o byłym piłkarzu Wisły pisaliby fani Celticu, Wisły, Rep. Polski i ogólnie kolekcjonerzy. Jeżeli temat schodziłby na inne tory - wtedy nowo-wybrany moderator przypominałby o swoim istnieniu. ALE NIE ZA CZĘSTO - gdyby rozmowa szła "...Był on jednym z najlepszych napastników Wisły" to niech idzie dalej spokojnie, lecz gdyby wyglądała następująco "...Mój kot lubi myszy" to moderator byłby mile widziany...

Następnie - byłoby wręcz cudownie gdyby na MyCorinthian zawitali kolekcjonerzy z CorinthianPolska. Moglibyśmy z nich wybrać nowego, dobrego moderatora (a może i drugiego admina?).

Kończąc - nowe logo i nowa kolorystyka. Spadające płatki śniegu już się nam znudziły - lada moment luty a później tylko czekać na wiosnę. Logo też można by zmienić. Te co Maciex zrobił jest ładne, ale powinno być ładniejsze - w tym celu powinniśmy zgłosić kilka prac i wybrać jedną z pośród nich. Kolorystyka - chętnie kolory niebieskie zamieniłbym np. na zielony. W takim kolorze jest oficjalna strona MicroStars . Jak nie zielony to jakiś inny.


Czekam na odpowiedź.
Ps. Niech każdy coś wrzuci do rozmowy - sprawmy aby forum ożyło!!!!!!!
_________________
 
 
REKLAMA 
Ojciec dyktator

Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Wysłany: 27-01-2010, 17:28   

 
 
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze
Wysłany: 27-01-2010, 17:28   

Masz rację, jeżeli chodzi o to, że forum trzeba jakoś ożywić. Idea jest dobra i dlatego temat oznaczam jako "Przyklejony".

Jest niestety kilka spraw, z którymi się nie zgodzę.

Co do tych, którzy pisali na CorinthianPolska. Wiesz, co się z nimi stało? Ja wiem, co się stało z większością z nich i streszczę to w dwóch słowach: stracili zapał. Jedni nie dokupują nowych figurek, inni wyprzedali już swoje kolekcje w całości lub pozbyli się części ze swoich zbiorów. Można tutaj trzymać kilka osób, które dały sobie z tym spokój i tak robimy, ale nie uważasz, że sytuacja, w której na forum będzie więcej osób, które już nie zbierają, niż działających kolekcjonerów, będzie nieco dziwna? Uważam, że trzeba postawić na młodych, nawet, jeżeli to się odbędzie kosztem niewielkiej obniżki poziomu postów i wiedzy dotyczącej figurek. Zrozumieją, że głupie posty nie są tu mile widziane, a wiedzy nt. Corinthian z czasem nabiorą, obcując ze zbierającym już kilka lat HugoLem czy wszechwiedzącym adminie. Sam już trochę przyczyniłem się do sprowadzenia tu świeżej krwi, ale myślę, że nie poprzestanę na tym i dalej się będę starał.

Może niektórym znudziły się płatki śniegu, ale wgrywanie dodatków na kilka dni i szybkie usuwanie ich nie ma sensu. Zostaną tak długo, jak długo potrzyma zima, a podobno jeszcze trochę mamy marznąć na dworze. Na razie zostają.
Kolorystyka jest dobierana tak, żeby forum przyjemnie się oglądało. Wiem, że oficjalna strona MicroStars jest w kolorach zielonych, ale my nie jesteśmy oficjalnym ani najważniejszym forum o MicroStars , a ich oni nie muszą nam dyktować naszego wyglądu. Poza tym niebieska kolorystyka utrzymuje się tu od początku, taka pojawia się również na logo, userbarach i buttonach. No i nie zapominaj, że sam dobrałeś taki styl forum.

Mazi1906 napisał/a:
powinniśmy rozmawiać bardziej szczegółowo, nie o całej serii, lecz np. o jednej figurce (np. o Żurawskim). Więcej tematów które mogą zainteresować - większa aktywność.


Nikt ci nie zabrania rozpocząć debaty o figurce Żurawia czy kogokolwiek innego w temacie o serii, w której się pojawił. A pomyśl sobie, ile musielibyśmy założyć tematów, gdyby rozmawiać o każdej ciekawej figurce z osobna.

Mazi1906 napisał/a:
Moglibyśmy z nich wybrać nowego, dobrego moderatora (a może i drugiego admina?).


Jeżeli tylko pojawi się kompetentny, zaufany ochotnik, to będziemy mieli na forum moderatora.

Mazi1906 napisał/a:
Patrzę codziennie na allegro i widzę że ludzie licytują różne figurki i to za bajeczne kwoty


Kiedy ostatnio widziałeś na Allegro jakąś figurkę za "bajeczną kwotę"? Ile to dla ciebie bajeczna kwota za figurkę?
_________________

 
 
 
nicolaus99
Biała podstawka

Ulubiona drużyna: Arsenal
Zbierasz od: dawna
Wiek: 34
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 134
Skąd: Lublin
Wysłany: 27-01-2010, 20:37   

Maciex1995 napisał/a:

Kiedy ostatnio widziałeś na Allegro jakąś figurkę za "bajeczną kwotę"? Ile to dla ciebie bajeczna kwota za figurkę?


widziałem typka co za 50zł Wengera na allegro ściągnął
_________________
..........

:P
 
 
PrzemkoXVI 
Administrator
Stara Gwardia


Wiek: 30
Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 3147
Skąd: Willenberg
Wysłany: 27-01-2010, 22:40   

Oo właśnie o to mi np. chodziło
_________________
 
 
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze
Wysłany: 28-01-2010, 14:23   

Musiałem przeoczyć albo to musiało być dosyć dawno, bo ostatnio figurki na Allegro nie są wcale takim hitem, cały czas pojawia się tylko ta seria niemiecka, której już wszyscy mamy powoli dosyć.
_________________

 
 
 
ketjow10 
Platyna
microstars fan :)

Ulubiona drużyna: Chelsea
Zbierasz od: wakacje 2005
Wiek: 27
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 920
Skąd: Włocławek
Wysłany: 30-01-2010, 09:39   

Był moment kiedy pojawił się Wenger , Mourinho , Boniek , Lato i jeszcze kilka innych prosotarsów. WEger poszedł wtedy chyba za 50 zł ,ale nie jestem pewien.
_________________

 
 
 
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze
Wysłany: 02-02-2010, 14:52   

No i proszę. Dzięki waszym staraniom(a zwłaszcza jednego) w ostatnich dniach przybyło nam co najmniej kilkadziesiąt nowych postów. W samym lutym(a przecież jest dopiero drugi i to wczesne popołudnie) już 40, a więc jest dobrze. Poprzedni miesiąc - styczeń - był przeciętny. Nie był zbyt dobry, ale nie był też zły. Mimo to, było lepiej niż chociażby w grudniu i to cieszy. Nareszcie na forum coś się dzieje i za to wam dziękuję, bo widzę, że mój wysiłek włożony w forum nie idzie na marne, bo jednak z tego korzystacie. Postarajmy się, żeby ten miesiąc obfitował w ciekawe dyskusje, nowe tematy i różnorodne dyskusje. No i mam nadzieję, że w lutym doczekamy się też dobrych wiadomości dla kolekcjonerów i wielu nowych figurek!
_________________

 
 
 
PrzemkoXVI 
Administrator
Stara Gwardia


Wiek: 30
Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 3147
Skąd: Willenberg
Wysłany: 19-04-2010, 22:22   

Proponuję:

- Zmiana kolorystyki forum na zielony (ten ciemniejszy niebieski zastąpić nieco ciemniejszym zielonym) - nawiązywałoby to do oficjalnej strony MicroStars .

- Zmiana przestarzałych obrazków przy rozdziałach.

- Wykasowanie mało aktywnych tematów.

- Masowe wykasowanie użytkowników bez postów i użytkowników już nieaktywnych

- Utworzenie kilku interesujących tematów o futbolu w poszczególnych ligach np. Piłka nożna => Serie A, Ekstraklasa itp

- Usunięcie wywiadów i artykułów "dziennikarskich"

Tyle. A przede wszystkim przypomnienie o sobie kilku starym osobom i nowym. Już nie zależy mi na tym żeby pisali tu sami kolekcjonerzy - ważne żeby pisał ktokolwiek, bo MyCorinthian jest bardzo często odwiedzaną przeze mnie stroną.
_________________
 
 
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze
Wysłany: 20-04-2010, 18:13   

A więc odpowiadam:
- Niebieska kolorystyka pasuje do logo i do stylu BlueBall, ale można o tym podebatować.
- A czy masz jakieś lepsze propozycje dotyczące tych obrazków, czy znowu mam szukać czegoś innego? Wszystkie propozycje można śmiało składać, bez skrupułów, panowie!
- A to dlaczego? Jeden-dwa posty i temat znowu może utrzymywać się na górze listy!
- Czasem rozsyłam maile przez forum do wszystkich użytkowników. Nikt nie rejestrował się tutaj bez powodu, więc kiedy komuś przypomnimy o forum, to ta osoba może znowu wejść na MyCorinthian. Ci użytkownicy w niczym nie przeszkadzają, a czasem mogą się okazać przydatni.
- Jeżeli założysz jakikolwiek ciekawy temat(a przecież nikt ci tego nie broni), to sam chętnie się w nim wypowiem i to niejednokrotnie. Zgadzam się, potrzeba nam nowych, ciekawych tematów, ale nie porzucajmy tych starszych, tym bardziej, że do niektórych ostatnio dorzuciłem coś ciekawego(np. jakiś link, ciekawostkę albo grafikę, jak w temacie o MicroDome).
- Usunięcie wywiadów i artykułów? Raczej nie. Ewentualnie usunięcie działu i przerzucenie tematów w inne miejsce.

No i zachęcam do pisania postów na forum oraz do zapraszania tu osób zarówno zarejestrowanych już na MyCorinthian, jak i zupełnie nowych twarzy!
_________________

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme blueBall created by Marczak

| | Darmowe fora | Reklama

ZOBACZ TEŻ: