Forum MyCorinthian


 Statystyki  FAQ  Regulamin  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zarejestruj się  Zaloguj się  Album


Poprzedni temat «» Następny temat
Kto na reprezentanta
Autor Wiadomość
PrzemkoXVI 
Administrator
Stara Gwardia


Wiek: 30
Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 3147
Skąd: Willenberg
Wysłany: 14-07-2010, 09:29   

Tymczasem w Lidze angielskiej rozwija się inny bardzo dobry kandydat na reprezentanta Polski - Laurent Koscielny. Sezon temu obrońca przenosił się do Lorient z drugoligowego Tours. Teraz za dość pokaźną sumkę trafił do Arsenalu. Może i jestem zwolennikiem szukania gwiazd poza ojczyzną, ale naszym sąsiadom z zachodu taka sztuczka się udała. W reprezentacji Niemiec gra niewielu rodowitych zawodników, jednak Boenich, Perquis czy Koscielny posiadają polskie korzenie. Wystarczyłoby tylko ich namówić.
_________________
Ostatnio zmieniony przez PrzemkoXVI 14-07-2010, 09:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
REKLAMA 

Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 201
Wysłany: 14-07-2010, 10:21   

Ostatnio zmieniony przez MasterOfDisasta 14-07-2010, 09:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
MasterOfDisasta 
Srebrna podstawka

Ulubiona drużyna: Liverpool
Zbierasz od: 2008r.
Wiek: 30
Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 201
Skąd: Warszawa
Wysłany: 14-07-2010, 10:21   

Troche masz racji lecz oni biorą talenty ktore grają u nich przeciez Ozil, Cacau itp itd oni nie grali w innych ligach tylko w rodzimej i dlatego im sie to bardziej udaje -> Patrz u nas tylko Roger byl tak naturalizowany a teraz sluch o nim zaginął wiec moim zdaniem jako ze teraz kluby maja wiecej kasy powinny sciagac klasowych pilkarzy ktorzy nie grali np w reprezentacjach i moze kiedys ich znaturalizowac.
 
 
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze
Wysłany: 14-07-2010, 12:11   

MasterOfDisasta napisał/a:
wiec moim zdaniem jako ze teraz kluby maja wiecej kasy powinny sciagac klasowych pilkarzy ktorzy nie grali np w reprezentacjach i moze kiedys ich znaturalizowac.


Wyobrażasz sobie reprezentację Polski z jednym Polakiem w składzie? To byłaby wielka porażka. Nie ukrywam, że nie kibicowałbym takiej drużynie, bo nie czułbym się z nią tak związany. Przecież równie dobrze mógłbym wtedy kibicować Niemcom - tyle samo Polaków grałoby tu, co u nich. Reprezentacja kraju powinna zostać reprezentacją kraju, a nie zlepkiem piłkarzy grających chwilowo w lidze danego kraju.
_________________

 
 
 
MasterOfDisasta 
Srebrna podstawka

Ulubiona drużyna: Liverpool
Zbierasz od: 2008r.
Wiek: 30
Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 201
Skąd: Warszawa
Wysłany: 14-07-2010, 13:22   

Nie zrozumiales o co mi chodzilo. Chodziło mi o to że w reprezentacji Niemiec czy kiedys Francji grali pilkarze ktory grali w ich rodzimej lidze a nie brali ich np z ligi rosyjskiej. Prawde mowiąc tez bym takiej ekipie nie kibicował ale teraz wyglada na to ze jest wyż piłkarski i młode talenty nam sie kształcą np, Glik, Sadlok, Sobiech, Lewandowski. Takich pilkarzy jest coraz wiecej i dobrze ze teraz kluby maja coraz wiecej kasy bo zwieksza rywalizacje a przez to poziom rozgrywek
 
 
HugoL3 
Platyna

Ulubiona drużyna: Juventus
Zbierasz od: 2006
Wiek: 30
Dołączył: 31 Sty 2009
Posty: 956
Skąd: Warszawa
Wysłany: 14-07-2010, 18:56   

Pozostając przy temacie, bardzo dobrze na naszą kadrę może wpłynąć sposób, w jaki Wojciechowski wzmacnia Polonię Warszawa . Z tego co pamiętam to już udało mu się zakontraktować 4 polaków z dobrą marką z GKSu Bełchatów, Onyszkę, a nastepni w kolejce są Sadlok oraz Sobiech. Uważam, że to świetne ruchy transferowe tej drużyny, miejmy nadzieję, że odbiją się pozytywnie na naszej drużynie narodowej. Tosik, Pietrasiak, Nowak, Rachwał... może to nie są wielkie nazwiska, ale kto wie...
_________________

 
 
 
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze
Wysłany: 14-07-2010, 22:21   

Jeżeli Wojciechowski wykupi do Polonii utalentowanych graczy, którzy będą się ze sobą uzupełniać, rozumieć oraz każdy będzie się rozwijał, to taki "eksperyment" może wpłynąć na kadrę bardzo dobrze, z tego pomysłu może wyjść pożytek i dla reprezentacji, i dla klubu.
_________________

 
 
 
PrzemkoXVI 
Administrator
Stara Gwardia


Wiek: 30
Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 3147
Skąd: Willenberg
Wysłany: 18-08-2010, 19:26   

Już raczej o Kościelnym zapomnijmy. Piłkarz Arsenalu miał spotkać się z trenerem rep. Polski - Franciszkiem Smudą po meczu przeciwko warszawskiej Legii. Niestety obiecujący się zawodnik krótko mówiąc "olał" rozmowę, co prawdopodobnie przekreśla jego szanse na grę w naszej kadrze.

Znalazłem jednak kolejnego zawodnika, który ma polskie korzenie. Jest nim bramkarz angielskiego Leeds - Kasper Schmeichel. Tego nazwiska sądzę że nie trzeba przedstawiać nikomu. Syn wielkiej gwiazdy reprezentacji Danii i ManU - Petera Schmeichela jak dotąd nie został powołany do Gangu Olsena (przydomek reprezentacji Danii w piłce nożnej). Bramkarz beniaminka Championship bardzo dobrze spisuje się między słupkami. Może to on będzie reprezentował nasz kraj za dwa lata na ME ?
_________________
Ostatnio zmieniony przez PrzemkoXVI 18-08-2010, 19:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
HugoL3 
Platyna

Ulubiona drużyna: Juventus
Zbierasz od: 2006
Wiek: 30
Dołączył: 31 Sty 2009
Posty: 956
Skąd: Warszawa
Wysłany: 18-08-2010, 20:08   

Mazi napisał/a:
Już raczej o Kościelnym zapomnijmy. Piłkarz Arsenalu miał spotkać się z trenerem rep. Polski - Franciszkiem Smudą po meczu przeciwko warszawskiej Legii. Niestety obiecujący się zawodnik krótko mówiąc "olał" rozmowę, co prawdopodobnie przekreśla jego szanse na grę w naszej kadrze.


To ciekawe, bo w wiadomościach telewizyjnych informowali po prostu, że po spotkaniu bezpośrednim ze Smudą gracz zdecydował się nie grać dla Polski. Nie ma się co dziwić, skoro ma szansę grać nawet w pierwszym składzie rep. Francji.

Mazi napisał/a:
Znalazłem jednak kolejnego zawodnika, który ma polskie korzenie. Jest nim bramkarz angielskiego Leeds - Kasper Schmeichel.


Nie tam żebym się czepiał Ciebie czy coś, ale o tym chłopaku było strasznie głośno rok temu, albo nawet dwa. Kiedy to wyczyniał cuda w bramce Man City . Podobnie jak tatuś nie zamierza dla nas grać. Pozatym - czym tu się "jarać"? Nasz Szczęsny jest póki co rezerwowym bramkarzem w Arsenalu, a przyszłość należy do niego. Akurat ta pozycja nie wymaga nadawania obywatelstwa przypadkowym piłkarzom.
_________________

 
 
 
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze
Wysłany: 18-08-2010, 20:25   

Nie wiem, jak z Koscielnym(nie pamiętam, czy Blanc go nie powołał, biorąc kadrę bez zawodników z ostatnich MŚ), ale w sprawie Schmeichela zgadzam się z Kamilem. O tę pozycję powinniśmy najmniej się martwic i tutaj nie powinniśmy rozdawac wszystkim obywatelstwa i możliwości gry w pierwszym składzie.
_________________

 
 
 
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze
Wysłany: 20-08-2010, 16:45   

Powołanie na najbliższe zgrupowanie kadry i mecz z Australią dostał Sebastian Boenisch. To chyba koniec szopki z tym zawodnikiem i nareszcie mamy w reprezentacji dobrego bocznego obrońcę. Oby Sebastian grał regularnie w klubie, żeby nadal się rozwijał - jeżeli tak będzie, na Euro będziemy mieli chociaż jednego dobrego zawodnika.

Powołani zawodnicy:
Bramkarze: Artur Boruc (AC Fiorentina), Przemysław Tytoń (Roda Kerkade)
Obrońcy: Sebastian Boenisch (Werder Brema), Kamil Glik (US Palermo), Arkadiusz Głowacki (Trabzonspor), Łukasz Piszczek (Borussia Dotmund), Michał Żewłakow (Ankaragucu)
Pomocnicy: Jakub Błaszczykowski (Borussia Dortmund), Adam Matuszczyk (FC Koeln), Rafał Murawski (Rubin Kazań), Ludovic Obraniak (OSC Lille)
Napastnicy: Ireneusz Jeleń (AJ Auxerre), Robert Lewandowski ( Borussia Dortmund)

Jak widzicie, brakuje tu obu polskich bramkarzy Arsenalu - Szczęsnego i Fabiańskiego. Jeżeli nie będą grali, taka sytuacja będzie się utrzymywała dłużej. Brakuje też Dudki i Majewskiego, którzy częściej występują w swoich klubach.
Gracze z polskiej ligi, którzy dostaną powołanie, zostaną podani w poniedziałek.
_________________

 
 
 
PrzemkoXVI 
Administrator
Stara Gwardia


Wiek: 30
Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 3147
Skąd: Willenberg
Wysłany: 20-08-2010, 18:18   

Ogromnie się cieszę, że selekcjoner Franciszek Smuda powołał w końcu Sebastiana Boenischa do gry w reprezentacji Polski. Jeszcze bardziej się cieszę z powołania Arka Głowackiego. Naszej reprezentacji brakuje wodza który pokierowałby całym zespołem. Sądzę, że były gracz Wisły Kraków będzie właśnie takim polskim Cannavaro. Jedyne co mnie martwi to brak powołania dla zawodnika Nottingham Forest - Radka Majewskiego.
_________________
Ostatnio zmieniony przez PrzemkoXVI 20-08-2010, 18:23, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
PrzemkoXVI 
Administrator
Stara Gwardia


Wiek: 30
Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 3147
Skąd: Willenberg
Wysłany: 28-05-2011, 17:40   

Sporo czasu minęło od poprzedniego postu, więc postanowiłem odświeżyć temat.


Spójrzmy na dokonania obecnego selekcjonera:
Liczba meczów wygranych: 7
(Kanada, Tajlandia, Singapur, Bułgaria, WKS, Mołdawia, Norwegia)

Liczba meczów przegranych: 6
(Rumunia, Dania, Hiszpania, Kamerun, Australia, Litwa)

Liczba remisów: 7
(Finlandia, Serbia, Ukraina, USA, Ekwador, BiH, Grecja)

Do niedawna (pierwsze dziesięciolecie XX wieku) polska reprezentacja mogłaby przegrać jedynie z obecnymi mistrzami świata. Wśród pokonanych przez naszą drużynę nie wiem jakim cudem znalazło się Wybrzeże Kości Słoniowej. Reszty nie będę komentował.

Po internecie rozeszła się plotka, że gdyby Polska odniosła dwie porażki pod rząd (odpowiednio Argentyna i Francja), związek szukałby następcy obecnego selekcjonera. Wśród kandydatów wymieniony został Orest Lenczyk. Kilka miesięcy temu sam głosowałem na Pana Smudę, jednak sądziłem, że będzie on naprawdę budował zespół, a nie próbował wszystkich po kolei. Do Euro 2012 naprawdę już niewiele. Pora coś zrobić. A przecież dobrze wiemy, że Pan Lenczyk ma ogromną wiedzę (Smuda również takową posiada), jednak obecny trener Śląska Wrocław potrafi wyciągnąć z tarapatów praktycznie każdą drużynę.

Wśród kandydatów polecałbym spróbować sił z Tomaszem Cywką z Derby Country, Michałem Janotą z Go Ahead Eagles Deventer (czy jakoś tak), Jakubem Koseckim z Legii (wyp. do ŁKS) oraz Patrykiem Małeckim z Wisły. Zaraz znając życie forum odezwą się pogłoski, dlaczego faworyzuję synów byłych piłkarzy, tak jak np. w przypadku syna Pana Romana Koseckiego. Tutaj odsyłam do obejrzenia któregokolwiek meczu ŁKSu z poprzedniego sezonu (ewentualnie urywek na youtube). Ten piłkarz ma niesamowity dar tworzenia samodzielnie akcji. Michał Janota, nawet na wikipedii napisane jest że "Powszechnie uznawany za jednego z najzdolniejszych zawodników młodego pokolenia". Nie kierowałem się tym podając przykład tego zawodnika jako kandydata do reprezentacji. Proszę o wasze zdanie na ten temat.
_________________
 
 
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze
Wysłany: 28-05-2011, 19:08   

Nie wyobrażałbyś sobie porażki np. z Danią albo Australią?
Wśród kandydatów do gry wymieniłeś 2 drugoligowców(z czego Derby County zajęło dopiero 19. miejsce). Jak sobie wyobrażasz sukcesy kadry z takimi zawodnikami w składzie?
Ja chętnie bym w kadrze zobaczył Daniela Sikorskiego z Górnika(upomina się o niego Austria), chociaż wydaje mi się zbyt chimeryczny do kadry i mógłby skończyć z pieczątką "odrzucony" po 2 meczach.
_________________

 
 
 
PrzemkoXVI 
Administrator
Stara Gwardia


Wiek: 30
Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 3147
Skąd: Willenberg
Wysłany: 28-05-2011, 19:12   

Maciex1995 napisał/a:
Derby County


Tak wiem jak to się pisze, tylko mam coś takiego zainstalowanego w Windowsie 7, że mi przekształca wyrazy, których nie ma w słowniku (tak jak np. w Wordzie). Tyle że drugoligowcy z innych krajów są praktycznie zawsze lepsi od tych z naszej Ekstraklasy. Nie wiem co chciałeś powiedzieć pytając o sukcesy, ale dla mnie dużym sukcesem byłoby awansowanie z grupy.
_________________
 
 
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze
Wysłany: 28-05-2011, 19:21   

Dla mnie jakikolwiek sukces reprezentacji drugoligowców jest dla mnie niemożliwy.
_________________

 
 
 
PrzemkoXVI 
Administrator
Stara Gwardia


Wiek: 30
Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 3147
Skąd: Willenberg
Wysłany: 28-05-2011, 19:27   

Ja nie mówię, że od razu dany zawodnik ma wychodzić w podstawowym składzie. No ale jeżeli Smuda testuje takich zawodników jak Sebastian Małkowski, Hubert Wołąkiewicz, Marcin Kikut, Dawid Plizga, Michał Kucharczyk to dlaczego nie spróbować Tomasza Cywki?
_________________
 
 
19tomek98 
Platyna

Ulubiona drużyna: arsenal
Zbierasz od: czerwiec 2008
Wiek: 26
Dołączył: 26 Sty 2010
Posty: 769
Skąd: włocławek
Ostrzeżeń:
 2/3/5
Wysłany: 29-05-2011, 08:56   

Pozwolę wypowiedzieć się w tym temacie.Na budowanie reprezentacji jest już trochę za poźno.Reprezentaczje powinien budować około 2 lata tem pobrać piłkarzy z U21,U23
i mieli by po 25 lat.Ale nie wszyscy grali by z U21,U23 pozostawic takich piłkarzy jak np Jakub Błaszczykowski,Mateusz Możdżeń,Łukasz Piszczek,Robert Lewandowski.Jeszcze kilku piłkarzy by się znalazło
 
 
 
Adrianby 
ViP
Adrianby


Ulubiona drużyna: Wisła Kraków
Zbierasz od: 29 maja 2011 r.
Wiek: 28
Dołączył: 18 Maj 2011
Posty: 1228
Skąd: Kraków
Wysłany: 29-05-2011, 12:08   

Według mnie nie ma czasu testować nowych zawodników, gdyż do Euro zostało już niewiele. Swoją drogą będę za Reprezentacją mocno trzymał kciuki, ale i tak nie wyjdziemy z grupy. Cywka ????? To mnie trochę rozśmieszyło . :lol: W kazdym razie, tak według mnie powinna wyglądać Reprezentacja:

BR: Wojciech Szczęsny, Łukasz Fabiański, Artur Boruc
OBR: Łukasz Piszczek, Maciej Sadlok, Damien Perquis, Manuel Arboleda, Sebastian Boenish, Arkadiusz Głowacki,
POM: Kuba Błaszczykowski, Dariusz Dudka, Ludovic Obraniak, Patryk Małecki, Maor Melikson, Adam Matuszczyk, Rafał Murawski
NAP: Robert Lewandowski, Ireneusz Jeleń, Kamil Grosicki

Wymieniłem 19 zawodników, których ja bym powołał. :D Zostało jeszcze czterech, ale nie widzę już dobrych polskich piłkarzy ( no może Peszko, Majewski, Wołąkiewicz, Wasilewski, Mila i bracia Brożkowie)
Oczywiście Smuda na pewno nie powoła Boruca, Małeckiego i Meliksona, prawdopodobnie też jednego z pary: Perquis- Arboleda oraz Jelenia. Nie widzę więc realnych szans na strzelenie bramki na Euro :mrgreen:
Nie wiem, czy się śmiać czy płakać .
Teraz uświadomie wam z kim prawdopodobnie zagramy na Euro w grupie, oczywiście musi to być grupa śmierci :)
Koszyk 1: Polska, Ukraina, Hiszpania, Holandia
Koszyk 2: Niemcy, Anglia, Portugalia, Włochy
Koszyk 3: Chorwacja, Norwegia, Grecja, Serbia
Koszyk 4: Słowenia, Rosja, Francja, Czarnogóra

Biorąc pod uwagę, że na pewno nie wszyscy z koszyka 3 się zakwalifikują, to do tego koszyka może wskoczyć np. Rosja. I teraz losowanie grupy A:
Polska, Niemcy, Rosja, Francja ;)
Jakie mamy szanse ???
_________________

 
 
 
PrzemkoXVI 
Administrator
Stara Gwardia


Wiek: 30
Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 3147
Skąd: Willenberg
Wysłany: 29-05-2011, 14:21   

Szanse mamy duże na to że zagramy minimum 3 mecze na Euro :D .

http://www.90minut.pl/new...ry-Izraela.html

A co do Arboledy to po ostatnich scenkach z nim w roli głównej, z całym szacunkiem do piłkarza, ale wolałbym żeby Smuda powołał Jopa z Górnika :) .
_________________
 
 
Adrianby 
ViP
Adrianby


Ulubiona drużyna: Wisła Kraków
Zbierasz od: 29 maja 2011 r.
Wiek: 28
Dołączył: 18 Maj 2011
Posty: 1228
Skąd: Kraków
Wysłany: 29-05-2011, 16:21   

Wiem Mazi, że Melikson został powołany do kadry Izraela w meczu o punkty. Ale póki w tej kadrze nie zagra, to my też możemy go powołać. Chociaż, jakby Smuda chciał, to już dawno byłby powołany i żydki nie miałyby nic do gadania :D
PS: Mazi, czy to nie ty przypadkiem jesteś kibicem Wisły Kraków ?? Bo, tak mi się wydawało, ale jeżeli wolisz Jopa za Arboledę to ...... :oops: Jop ma wspaniały talent do strzelania bramek samobójczych w 95 minucie, które odbierają mistrzostwo :) Chyba wszyscy to pamiętamy

Mazi: Szanse mamy duże na to że zagramy minimum 3 mecze na Euro :D .
Bubul: Uważaj, żebyś się nie przeliczył :) Jeszcze nam Euro zabiorą, albo już po 1 meczu wywala nas za korupcję :) :lol:
_________________

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme blueBall created by Marczak

| | Darmowe fora | Reklama

ZOBACZ TEŻ: