Forum MyCorinthian


 Statystyki  FAQ  Regulamin  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zarejestruj się  Zaloguj się  Album


Poprzedni temat «» Następny temat
Wasza Super 11
Autor Wiadomość
HugoL3 
Platyna

Ulubiona drużyna: Juventus
Zbierasz od: 2006
Wiek: 30
Dołączył: 31 Sty 2009
Posty: 956
Skąd: Warszawa
Wysłany: 19-11-2009, 21:31   

Kuba_Wisla napisał/a:
No ok i z tym sie zgodze ale skad wiesz ze i Szczesny sie nim nie okaze


Tego nie powiedziałem. Wierzę w jego talent, ale wydaje mi się, że póki co nie ma po co na siłę naciskać.

Mazi1899 napisał/a:
Na mundialu 1982 (przykładowo) Dino Zoff miał 40 lat gdy poprowadził Azzurrich do mistrzostwa.


Bramkarze rządzą się innymi prawami.

Mazi1899 napisał/a:
Wiek nie gra roli jeżeli jest się naprawdę dobrym piłkarzem.


My takich nie mamy, więc nie wiem po co podałeś przykłady.
_________________

 
 
 
REKLAMA 
Stara Gwardia

Ulubiona drużyna: Juventus
Zbierasz od: 2006
Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 3147
Wysłany: 20-11-2009, 22:24   

 
 
 
PrzemkoXVI 
Administrator
Stara Gwardia


Wiek: 30
Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 3147
Skąd: Willenberg
Wysłany: 20-11-2009, 22:24   

Może i nie mamy piłkarzy grających na poziomie w skali junior/oldboy, ale w innych krajach jakoś zadziałało np. z wymienianymi już C.Ronaldo i D.Zoffem. Bramkarze owszem rządzą się innymi prawami - z tym się zgodzę, ale nie należy przekreślać bramkarza po jego małym wieku. Słyszałem nawet kiedyś powiedzenie że z bramkarzami jest jak z winem - im starszy tym bardziej doświadczony (wino nie może być doświadczone ale tak wytłumaczę to najjaśniej). Nie bierzemy udziału w MŚ 2010 dlatego możemy poeksperymentować z ustawieniem aż do 2012r. Po prostu wyraziłem w tym temacie swoją opinię odnośnie mojego składu. Wojtka Szczesnego darzę ogromnym szacunkiem, bo wiem co potrafi zrobić na boisku, w końcu jest synem, nie wiem czy nie jednego z 3 najlepszych bramkarzy moim zdaniem w Polsce. Dlatego dałbym mu szansę wystawiając go w podstawowym składzie. Mam nadzieję że już wszystko jasne.
_________________
 
 
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze
Wysłany: 20-11-2009, 22:32   

Mazi1899 napisał/a:
Wojtka Szczesnego darzę ogromnym szacunkiem, bo wiem co potrafi zrobić na boisku, w końcu jest synem, nie wiem czy nie jednego z 3 najlepszych bramkarzy moim zdaniem w Polsce


Tomaszewski, Młynarczyk, Kostka, Wandzik... Wiem, że to twoje zdanie, ale chyba przesadzasz...

Dla mnie Szczęsny jako nr 1 w bramce reprezentacji to zbyt ryzykowny eksperyment.
_________________

 
 
 
HugoL3 
Platyna

Ulubiona drużyna: Juventus
Zbierasz od: 2006
Wiek: 30
Dołączył: 31 Sty 2009
Posty: 956
Skąd: Warszawa
Wysłany: 21-11-2009, 09:38   

Mazi1899 napisał/a:
im starszy tym bardziej doświadczony (wino nie może być doświadczone ale tak wytłumaczę to najjaśniej)


* tym lepszy

Mazi1899 napisał/a:
Wojtka Szczesnego darzę ogromnym szacunkiem, bo wiem co potrafi zrobić na boisku, w końcu jest synem,



Nie, Kasper Schmeichel też otrzymał szansę, ale nie jest to wiek na 1 skład kadry. Jestem stanowczo przeciwko faworyzowaniu zawodników, którzy są synami/potomkami kogoś, kto kiedyś był świetnym piłkarzem.
_________________

 
 
 
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze
Wysłany: 22-11-2009, 11:03   

Ponieważ niektórzy uważają, że po każdym poście w tym temacie strasznie się czepiam, pokażę, jak ja widziałbym pierwszą jedenastkę reprezentacji:
Kuszczak
Marcin Kowalczyk - Kokoszka - Jodłowiec(?) - Piotr Brożek/Golański
Błaszczykowski - Dudka - Obraniak - Rybus(?)
Jeleń - Lewandowski

Znakami zapytania zaznaczyłem te pozycje, na których nie jestem przekonany, że powinien grać właśnie ten piłkarz, ale niestety, nie ma zbyt wielu dobrych kandydatów i kogoś trzeba wybrać.
_________________

 
 
 
PrzemkoXVI 
Administrator
Stara Gwardia


Wiek: 30
Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 3147
Skąd: Willenberg
Wysłany: 22-11-2009, 13:23   

Czyli ustawienie Smudy :P

Mam nadzieję że się to troszeczkę skoryguje (nie dużo) bo z takim ustawieniem jeden mecz wygraliśmy bardzo skromnie a drugi przegraliśmy.
_________________
 
 
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze
Wysłany: 22-11-2009, 13:58   

W sumie, masz rację, Smuda na razie zaprezentował nam mniej więcej taką kadrę.
Myślę, że skorygować trzeba 2 miejsca, a raczej znaleźć na nie godnego kandydata, bo na razie takiego nie widzę. I tym piłkarzom trzeba zgrania, jak ono będzie, to w końcu zaczną grać ze sobą lepiej.
_________________

 
 
 
HugoL3 
Platyna

Ulubiona drużyna: Juventus
Zbierasz od: 2006
Wiek: 30
Dołączył: 31 Sty 2009
Posty: 956
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22-11-2009, 19:41   

Maciex1995 napisał/a:
Piotr Brożek/Golański


Golański na lewej to moim zdaniem kiepski pomysł, już na Euro daliśmy mu wtedy okazję zagrać na boku i żałowaliśmy tego. Co do Kowalczyka - też bym chciał by w końcu dał coś tej reprezentacji, ale jak narazie nic nie pokazał. Rybus na lewej? Czy nie robimy zbytnio sensacji z tego powodu, że ten młodzian dał popis przeciwko marnej reprezentacji Kanady? Poczekajmy, to młody chłopak i on jeszcze będzie dzielił i rządził w kadrze.
_________________

 
 
 
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze
Wysłany: 22-11-2009, 19:45   

HugoL3 napisał/a:
Rybus na lewej? Czy nie robimy zbytnio sensacji z tego powodu, że ten młodzian dał popis przeciwko marnej reprezentacji Kanady?


Prawda jest taka, że ustawiłem go tam jedynie dlatego, że nie ma lepszej alternatywy. Do końca życia ma tam grać Krzynówek albo Kosowski? A może niech zagra tam Smolarek, który od pół roku nie może znaleźć sobie jakiegokolwiek klubu?
_________________

 
 
 
HugoL3 
Platyna

Ulubiona drużyna: Juventus
Zbierasz od: 2006
Wiek: 30
Dołączył: 31 Sty 2009
Posty: 956
Skąd: Warszawa
Wysłany: 23-11-2009, 16:29   

Maciex1995 napisał/a:
Prawda jest taka, że ustawiłem go tam jedynie dlatego, że nie ma lepszej alternatywy. Do końca życia ma tam grać Krzynówek albo Kosowski? A może niech zagra tam Smolarek, który od pół roku nie może znaleźć sobie jakiegokolwiek klubu?


Też prawda, ale może warto przetestować raz jeszcze Wilka albo Ludo na lewej?
_________________

 
 
 
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze
Wysłany: 23-11-2009, 16:36   

Jestem pewien, że w naszym kraju jest jakiś piłkarz, który zasługuje na grę w pierwszej jedenastce reprezentacji jako lewy pomocnik, ale wygląda na to, że trzeba będzie go dokładnie wyszukać.
_________________

 
 
 
Kuba_Wisla 
Czerwona Podstawka
Wiślak


Ulubiona drużyna: Wisła Kraków
Zbierasz od: nie zbieram
Wiek: 30
Dołączył: 28 Lip 2009
Posty: 40
Skąd: Reymonta 22
Ostrzeżeń:
 2/3/5
Wysłany: 25-11-2009, 22:23   

Maciex1995 napisał/a:
Ponieważ niektórzy uważają, że po każdym poście w tym temacie strasznie się czepiam, pokażę, jak ja widziałbym pierwszą jedenastkę reprezentacji:
Kuszczak
Marcin Kowalczyk - Kokoszka - Jodłowiec(?) - Piotr Brożek/Golański
Błaszczykowski - Dudka - Obraniak - Rybus(?)
Jeleń - Lewandowski

Znakami zapytania zaznaczyłem te pozycje, na których nie jestem przekonany, że powinien grać właśnie ten piłkarz, ale niestety, nie ma zbyt wielu dobrych kandydatów i kogoś trzeba wybrać.


Pozwole sobie to skomentowac. Moim zdaniem Kuszczak nie zasluguje na miejsce w naszej kadrze...chyba ze jako 2 czy 3 bramkarz. Lata leca a on dalej nie gra tylko siada na trybunach. Samymi treningami duzo nie osiagnie bo potrzebne jest ogranie meczowe. Jeszcze co do niego...moim zdaniem on uwaza sie za kogos wielkiego, kogos kto czuje sie wielce obrazony gdy siadzie na trybunach w meczu reprezentacji. Ma ambicje, Ok, ale moim zdaniem ma zbyt wygórowane mniemanie o sobie. Kiedy zacznie grac i pokaze to co robil przez krotki okres w WBA to moglby powalczyc o miejsce w wyjsciowej "11" reprezentacji.

Co do obrony to Golański na lewa nie pasuje. Jodlowiec nie gra teraz za duzo z tego co zauwarzylem, ale nawet jak gral to moim zdaniem prezentowal sie przecietnie. Co do Kokoszki to ok, niech sie wprowadza powoli do reprezentacji.

Pomoc u mnie nie budzi zastrzezen ale mimo to gral bym inaczej. Mamy poprostu kilku lub kilkunastu zawodnikow na zblizonym poziomie wiec ciezko wybrac optymalna pomoc.

Atak nie wymaga komentarza bo mysle ze Jelen i Lewy to optymalne ustawienie...dodalbym jeszcze do tego Brożka, bo na dzien dzisiejszy ta trojka jest najlepsza.
_________________
Wisla Krakow
 
 
 
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze
Wysłany: 26-11-2009, 17:18   

Kuba_Wisla napisał/a:
Moim zdaniem Kuszczak nie zasluguje na miejsce w naszej kadrze...chyba ze jako 2 czy 3 bramkarz. Lata leca a on dalej nie gra tylko siada na trybunach. Samymi treningami duzo nie osiagnie bo potrzebne jest ogranie meczowe. Jeszcze co do niego...moim zdaniem on uwaza sie za kogos wielkiego, kogos kto czuje sie wielce obrazony gdy siadzie na trybunach w meczu reprezentacji. Ma ambicje, Ok, ale moim zdaniem ma zbyt wygórowane mniemanie o sobie. Kiedy zacznie grac i pokaze to co robil przez krotki okres w WBA to moglby powalczyc o miejsce w wyjsciowej "11" reprezentacji.


2 razy jego interwencje zostały wybrane paradą roku w Premiership. To się z kosmosu nie wzięło. Tomek ma umiejętności i szkoda byłoby je zmarnować.
_________________

 
 
 
PrzemkoXVI 
Administrator
Stara Gwardia


Wiek: 30
Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 3147
Skąd: Willenberg
Wysłany: 26-11-2009, 18:35   

Maciex1995 napisał/a:
Tomek ma umiejętności i szkoda byłoby je zmarnować.


Wojtek też ma umiejętności i także byłoby szkoda je zmarnować. Polska słynie z jednych z najlepszych bramkarzy, dlatego mamy w czym wybierać na tej pozycji - Kuszczak, Fabiański, Załuska, Boruc, Szczesny itp itd.
_________________
Ostatnio zmieniony przez PrzemkoXVI 26-11-2009, 18:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze
Wysłany: 26-11-2009, 18:55   

Mazi1899 napisał/a:
Polska słynie z jednych z najlepszych bramkarzy, dlatego mamy w czym wybierać na tej pozycji - Kuszczak, Fabiański, Załuska, Boruc, Szczesny itp itd.


Nie zaryzykowałbym takiej tezy. Cieszymy się, że mamy kilku niezłych kandydatów do gry w reprezentacji, ale w innych krajach też rodzą się dobrzy bramkarze:
Hiszpania - Casillas, Valdes, Palop, Reina, Almunia, Canizares
Włochy - Buffon, Toldo, Amelia, De Sanctis, Peruzzi
Niemcy - Kahn, Lehmann, Enke, Hildebrand, Adler, Wiese
Francja - Coupet, Frey, Mandanda, Lloris, Carrasso, Landreau
Holandia - Van Der Saar, Timmer, Vorm, Stekelenburg
Portugalia - Ricardo, Baia, Quim, Daniel Fernandes, Eduardo Carvalho
Czechy - Cech, Blazek, Zitka, Drobny

Tylko Anglia jakoś nie ma szczęścia do bramkarzy, zawsze w reprezentacji musi u nich bronić jakiś człowiek z przypadku.
_________________

 
 
 
HugoL3 
Platyna

Ulubiona drużyna: Juventus
Zbierasz od: 2006
Wiek: 30
Dołączył: 31 Sty 2009
Posty: 956
Skąd: Warszawa
Wysłany: 26-11-2009, 19:52   

Mazi1899 napisał/a:
Wojtek też ma umiejętności i także byłoby szkoda je zmarnować. Polska słynie z jednych z najlepszych bramkarzy, dlatego mamy w czym wybierać na tej pozycji - Kuszczak, Fabiański, Załuska, Boruc, Szczesny itp itd.


Ja pierdole, co ty się tak tego dzieciaka uczepiłeś? Zagrał mecz w kadrze i mecz w Pucharze Ligi a ty już go widzisz jako członka reprezentacji? Nie no ludzie, nie popadajmy w kretynizm i nie pozwólmy by o obliczu kadry stanowili gracze 19 letni. To nie jest FM, gdzie zbiór młodzików daje nam kozak skład. Takie drużyny się rozpadają, a bramkarz w tym wieku nie powinien grać w kadrze. Dlaczego Wojtek, a nie Łukasz? W końcu to Fabian jest 2. bramkarzem Arsenalu!
_________________

 
 
 
PrzemkoXVI 
Administrator
Stara Gwardia


Wiek: 30
Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 3147
Skąd: Willenberg
Wysłany: 26-11-2009, 20:42   

Maciex1995 napisał/a:
Enke

.

HugoL3 napisał/a:
co ty się tak tego dzieciaka uczepiłeś?

Pożyjemy - zobaczymy, czy nie miałbym racji stawiając na niego od samego początku.

Maciex1995 napisał/a:

Hiszpania - Casillas, Valdes, Palop, Reina, Almunia, Canizares
Włochy - Buffon, Toldo, Amelia, De Sanctis, Peruzzi
Niemcy - Kahn, Lehmann, Enke, Hildebrand, Adler, Wiese
Francja - Coupet, Frey, Mandanda, Lloris, Carrasso, Landreau
Holandia - Van Der Saar, Timmer, Vorm, Stekelenburg
Portugalia - Ricardo, Baia, Quim, Daniel Fernandes, Eduardo Carvalho
Czechy - Cech, Blazek, Zitka, Drobny


Zgoda - ale my mamy pozycję bramkarza dobrze ustawioną od kilku ładnych dziesięcioleci np. Kuszczak, Boruc, Fabiański, Malarz, Kowalewski, Dudek, Szamotulski, Matysek, Maciej Szczęsny, Tomaszewski, Młynarczyk,
_________________
 
 
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze
Wysłany: 27-11-2009, 08:17   

Mazi1899 napisał/a:
Zgoda - ale my mamy pozycję bramkarza dobrze ustawioną od kilku ładnych dziesięcioleci np. Kuszczak, Boruc, Fabiański, Malarz, Kowalewski, Dudek, Szamotulski, Matysek, Maciej Szczęsny, Tomaszewski, Młynarczyk,


Tak, w latach 70., 80. i 90. zdarzało nam się mieć w kadrze dobrych bramkarzy, ale Polska nie słynie z najlepszych bramkarzy, bo w wielu krajach rodzą się równie dobrzy lub lepsi fachowcy.
_________________

 
 
 
PrzemkoXVI 
Administrator
Stara Gwardia


Wiek: 30
Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 3147
Skąd: Willenberg
Wysłany: 07-11-2010, 19:46   

Ostatnio dużo rozmyślam nad reprezentacją Polski. Sprawdzam różne ustawienia, ale jedynie w grze Fifa 11 ;) . Jednak gdybym miał pokierować reprezentacją, moja drużyna wyglądałaby następująco:

_____________________Boruc_____________________


___Wasilewski___Perquis______Głowacki__Boenisch___


_Błaszczykowski__Murawski__Majewski__Mierzejewski_


_________________Jeleń_____Wondolowski__________



Ale są to moje osobiste przemyślenia, więc proszę o wyrozumiałość.
_________________
 
 
Mateusz200 
Platyna


Ulubiona drużyna: Arsenal,Borussia Dortmund
Zbierasz od: 2007
Wiek: 25
Dołączył: 06 Lis 2009
Posty: 805
Skąd: małopolska
Wysłany: 07-11-2010, 20:10   

Mazi napisał/a:
Wondolowski


co to za ziomek?

Czy Perquis ma już zgodę na grę w reprezentacji?
_________________

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme blueBall created by Marczak

| | Darmowe fora | Reklama

ZOBACZ TEŻ: